Tahlil sonuçları nasıl?

Selamlar, kreatin kullanımı böbreklerde sorun yaratmış olabilir mi diye bugün doktora gittim. 2 haftadır kullanıyorum. Sonuçlar nasıl acaba bir bakar mısınız?

Kan üre azotu 34 (17-43mg/dL)
Kreatinin 1,1 (0.67-1,17mg/dL)
EGFR 92,81 (90-120 ml/dk/1.73 m2)

Bu arada eskiden kan tahlili yaptığımda 1-1.5 sayfa tutan uzun bir liste olurdu. Bunda ise sadece bu üçü var. İdrar örneği almadılar bu sefer. Yanlış anlattım şikayetimi sanırım. Mutlaka şuna da bakılması gerekiyordu dediğiniz kriter var mı?

Hocam aldığın kreatin bu vücut geliştirme için olanlardansa ve fazlası böbrek yetmezliği göstergesi olan kreatininle aynı şeyse veya binde bir bile olsa ihtimali en ufak olumsuz bir etki ediyorsa ki o yüzden ölçtürdün sanırım. Bir gününü ayırıp bir diyaliz merkezine gidip 10 dakika geçirmeni tavsiye ederim. Hele vücut için falan aldığım bir şeyse o kadar gereksiz ki cidden, lütfen bırak. Zorunluluksa orası ayrı..
Değerlerin de doktor değilim ama referans arasında ancak kreatininle üst değere çok yakın, sakın takip etmemezlik yapma kullanmaya devam edeceksen de

  • cokponcik  (12.07.19 09:52:46)
@cokponcik ben de öyle düşünüyorum. 2 hafta kadar ara verip tekrar ölçtüreyim, ona göre karar veririm artık.

  • kedikumunaiseyenadam  (12.07.19 10:42:17)
daha önce kreatinin değerine bakılmış mı? eğer eski sonuca göre yükselmişse kötü. çok su iç

  • Corrigan prefers beer  (12.07.19 19:00:50)
@Corrigan prefers beer
Bakılmış. 3 ay önce 1,01'miş. Öyle yapıyorum.

  • kedikumunaiseyenadam  (13.07.19 03:10:44)