[]

okunması gereken ekonomi kitapları?

ekonomiye ilgi duyuyorum ve elimden geldiğince okumaya çalışıyorum ancak pek bilgili olmadığım için hangi kitabı okumam gerektiğini bilmiyorum tavsiyelere açığım.
 
Bilgi sahibi olmayan fakat merak edenler icin ilgi cekici tavsiye varsa ben de alirim.


  • Kirmizibavul  (11.07.19 22:21:40) 
Mahfi eğilmez in kendime yazılar blogunu bitirdiniz mi?


  • ykyt  (11.07.19 22:33:39) 
mahfi eğilmezin kitaplarından başlayabilirsin


  • mariposa  (11.07.19 22:33:43) 
korkut boratav - turk iktisat tarihi bir klasiktir. bolumde ogrencilere ilk verilen odevler arasindadir. tavsiye ederim.

ekonomi + tarih istersen tufek mikrop celik de ufuk acar.

sansasyonel populer ekonomi istersen bir ekonomik tetikcinin itiraflari da surukleyicidir.

mahfi egilmez de arkadaslarin dedigi gibi guzel yazar, ama temel bir ekonomi bilgisi gerektirir onun yazdiklari.
  • eindaclub  (12.07.19 09:57:00) 
memduk reis iki kitap önermişti
www.youtube.com

  • prizmatik  (12.07.19 10:02:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.