[]

İngilizce işletme okurken hangi bölüme çap yapmak daha mantıklı ?

Merhabalar ing işletme okumaktayım , hangi bölümle çap yapmamın iş hayatıma pozitif etkileri olur ?
Ben psikoloji ile yapmak istiyorum ama siz bilgili insanların düşüncelerini almak istedim . 
kesinlikle hukuk


  • lookatme  (11.07.19 21:47:16) 
hukuk olabiliyorsa hukuk.

ing işletme şuan psikoloji bölümünden daha iyi iş imkanı sağlıyor.
  • integrative  (11.07.19 21:49:24) 
Abi hukuk olmazsa 2. Ve 3. Tercihiniz ne olurdu hocalar . Cevabınızı bekliyorum saygılar .


  • alkolik1i  (11.07.19 22:03:37) 
seçenekler nedir? ona göre bişey diyelim


  • integrative  (11.07.19 22:15:16) 
www.baskent.edu.tr
Tıp diş hekimliği hariç hepsi olur .

  • alkolik1i  (11.07.19 22:23:31) 
bence hiçbiri. ne yapmak istiyorsun hayatta? sırf çap yapmak için çap yapma bence. onun yerine sağlam stajlar vs. daha faydalı olabilir. ya da hangi okul? birçok değişken var. ya da akademisyen olmak istiyorsan başka bir alana yönelirsin.


  • hknty  (11.07.19 22:24:43) 
hukuk fakültesini rahat bırakın rica ediyorum. baska herhangi bir sey okuyabilirsiniz.


  • dre mithatoğlu  (11.07.19 22:26:51) 
@hknty başkent üni de tam burslu okuyorum . Tek hedefim yurtdışına kendimi atmak , o yüzden çap yapacağım bölüm farketmez , hepsinde kendimi gösterebilirim . Saygılar


  • alkolik1i  (11.07.19 22:32:43) 
ben de farklı bir alandayım o yüzden net bir şey diyemem ama gözlemlerime göre amaca göre yönel. mesela iktisat-siyaset bilimi, iktisat-sosyoloji çapı yapan arkadaşlarım akademisyen oldu. yurtdışına çıkacaksan hukuk faydalı olmayabilir. ama yeditepe gibi okullar sanırım biraz daha farklı. merakın varsa, stajı engellemeyecekse güzel olur tabii. ama ileride çalışacağın alanla alakasız bir çaptansa iyi bir staj daha yararlı da olabilir.

bir de gözlemlediğim kadarıyla en rahat yurtdışına çıkma yolu bir şirketin türkiye ofisinde çalışıp sonra transfer olmak. bunu yapanlar arasında çap yapmayan birçok insan da var.
  • hknty  (13.07.19 13:51:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.