Hangi laptop'u almalı?

Evet evet yıl 2019 hala laptopum yok falan filan tamam?

Tez yazmak için laptopa ihtiyacım var. Fazla bir bütçem yok. Hatta şuanlık bir bütçem de yok. Hem işimi görebilecek hem de en azından beni bir iki sene götürebilecek fiyatına göre kalitesi "iyi" olan laptop önerilerinize açığım

sadece tez yazılacaksa i3 yada celeron işlemcili uygun bir laptop alınabilir. hatta word için kullanılacaksa ikinci el bir şeyler dahi bakılabilir.

urun.gittigidiyor.com

not: linkteki ürünle ya da site ile bir alakam yoktur.
  • rosencruz  (11.07.19 15:21:34)
Bütçe belirtmediginiz için model önerim yok ama mümkünse i5 bir makine olsun, yapabilirseniz ssd li bir model alın veya sonradan takviye yapın, 7nci ve 8nci nesil olabilir, dahili gpu olması yeterli. Aynı amaçla hdd li i3 bir makina aldık word pdf okuyucu ve tarayıcıyı aynı anda çalıştıramaya gücü yetmiyordu..

  • superior  (11.07.19 15:49:36)
Hocam merhaba, ben yaklaşık 2 sene önce şöyle bir alet almıştım belki işinizi görür:

www.vatanbilgisayar.com

Sadece 32gb depolama alanı var, yani bilgisayara çok fazla müzik, film falan kaydedemezsiniz demek oluyor. Sadece internete girmek ve yazı yazmak için iyi.

Düşünürseniz, ben aldığım aleti çok az kullandım. Ankara içindeyseniz uygun bir fiyata bırakabilirim.
  • plutongezegendegilmi  (11.07.19 16:52:47)
@plutongezegendegilmi teklifiniz için çok teşekkür ederim fakat istanbulda ikamet ediyorum.

Diğer cevaplar için de teşekkür ediyorum
  • morgenstern  (11.07.19 17:14:50)
3000 tl civarına amd ryzen5 işlemcili laptoplar var. fiyat-perf oranı yüksek.

  • orpheus  (11.07.19 18:25:56)