Nokia’nın Hafıza Kartı Meselesi

Merhaba. Yıllar önce kullandığım Nokia’nın 6670 modelinin hafıza kartını açmam gerek ama kartı okutabilmem için arka kısmına fotoğraftaki gibi bir parça takılması gerekiyor. Ben bu parçayı nereden bulurum? Yada var mı bana bunu geçici olarak armağan edebilecek birisi

telefona takarak mi acmak istiyorsunu? eger telefon sart degilse kart okuyucular var bilgisayar icin. onlardan MMC okuyan birinin olmasi lazim.

  • tanaka  (11.07.19 10:28:34)
sd kart yuvalarına uyumlu olması lazım, herhangi bir internet kafeye gidersen usb belleğe yedeklersin. Laptop'unda kart okuyucu yuvası olan arkadaşın varsa ondan da rica edebilirsin. Aynı şekilde harici kart okuyucusu olan bir arkdaşın da olur.

  • kimlanbu  (11.07.19 10:30:11)
Bilgisayarda kart okuyucusu kısmı mevcut ama oraya takıp okutabilmem için fotoğraftaki o aparat da gerekli. Eğer o olursa hem bilgisayarıma hem de profesyonel fotoğraf makineme de takabilirim. Telefon açılmadığı için zaten bu yönteme başvurmak istiyorum...

Edit. Bahsettiğim parçayı takarsam normal hafıza kartı boyutuna ulaşıyor.
  • silah taciri  (11.07.19 10:41:55 ~ 10:43:18)
harici kart okuyuculara o aparat olmadan da takilabiliyor. cok fazla iceri girmemesi lazim zaten taktiginizda. sd car boyutunda olmasi sart degil. ben oyle kullaniyorum mmc kartlari. normal karttan biraz kisa oluyor cikarirken zorlandigim oluyor ama okumakta sorun yasamadim. fotograf makinesi kisminda ise evet sanirim o parat olmadan olmuyor. aliexpress disinda da goremedim.

  • tanaka  (11.07.19 11:25:23)