FullHD ve Dvi destekli monitor -ama hangisi-

merhaba arkadaşlar, benim emektarı(philips 107) değiştireyim diyorum, şimdi biraz pclabs incelemelerine filan baktım ve fiyat araştırdım. samsung'larda gözüm kaldı. öncelikle şu dört samsung modeli(
p2250:400 tl;
p2350:430 tl;
p2270:460 tl;
p2370:520 tl

film izleyen birisi olarak ne kadar büyük o kadar iyi diyerek bir monitor alacağım. bundan sonra da filmler fullhd indiririm diyorum ve standard olduğundan 1920X1080 ya da 1920X1200 illa desteklesin. ayrıca dvi kullananlardan hep olumlu görüş aldım ancak LG W2243s gibi uygun fiyatlı modellerde var www.gigatek.com.tr . mağazaları gezeyim diyorum fakat bütün monitorleri tek bir bilgisayara bağladıklarından ne oldukları anlaşılmıyor. aranızda bu modellerden birini kullananınız vardır elbette. lcd monitor konusunda bütün tavsiyelere açığım.

bir de led aydınlatmalılar var, benimkiyle biraz daha idare edip bunları mı beklemeli yoksa?
herkese teşekkürler.
not: bütçe max. 550 tl.

bende 22 inchlik bi viewsonic monitör var onu kullanıyorum pc den film izlerken. kendisinin çöznrlüğü 1680x1050 yani 720p ile 1080p arası ama full hd filmlerde inan o kadar küçük monitörlerde bişi farketmiyor. (40 inç full hd tv var onunla karşılaştırma şansım var yani o yüzden diyorum)
tavsiyem biraz daha bekle para biriktr 32 inch full hd bir tv al hem tv olarak kullan hem de pc monitörü olarak.
ya da şunu da deneyebilirsin
www.vatanbilgisayar.com:1,-5-ms,-2xhdmi,-300-cdm2,-usb-mp3jpeg/productdetails.aspx?I_ID=42411
led ler hakkında pek bi fikrim yok ama madem bekliyebilme ihtimalin var. 32inch lik full hd diyorum ben.
  • rentts  (07.04.10 23:12:16 ~ 23:13:09)
yazdığın monitörler içinde 2370 en iyisi, gayet güzel ve iyi.

full hd görüntüyü yani 720p ile 1080p arasındaki farkı 21,5" ekranlarda daha zor görürsün görüntü biraz daha ufak olacağından 23" lere göre. bende 22" var ve 720p gayet yeterli geliyor. üstelik 21,5 monitörde 1920*1080 çözünürlük biraz fazla yüksek, yazılar mazılar her şey ufalır oldukça. full hd için 23" ve yukarısını tavsiye ederim.

yine de daha düşük fiyatlı ama iyi bir monitör istersen 21,5 olan şu lg modelini tavsiye ederim. www.vatanbilgisayar.com
  • eldrun  (08.04.10 01:42:23 ~ 01:43:54)
@rentts; o kadar parayı 32"te olsa vermem. 1680X1050 olmasın diyorum, full hd film izlerken bir pixele bir pixel olsun istiyorum.

benim asıl sormak istediğim p2350 ile p2370 arasındaki yaklaşık 100 lira fark, gerçekten değer mi? dışarıda pek lg monitor de görmedim, samsunglara göre nasıldır bilemiyorum.

@eldrun w2261 e bir bakyım önerin için sağol.
  • hoot  (08.04.10 02:56:51)
ofiste kullandığım 2261vp gayet güzel fakat renkler konusunda hayal kırıklığına uğrayabilirsin. evde samsung 22bw kullanıyorum oda siyah renklerde sıçışlara geliyor. aslında 300 350 liraya olanla 500 liralık olan arasında hiç fark yok. zaten bu aralıkta olanların ömürleride kısa oluyor. kullan at monitör bunlar kullan tak değil :) eski crt'ler gibi 10 sene gitmiyor malesef.

sizin yerinizde olsam en ucuzundan alıp yeni çıkacak olan teknolojileri beklerim.
  • fukka  (08.04.10 13:49:26 ~ 13:54:47)