[]

M2 SSD - hangisini almalı?

Bir çılgınlık yapıp M2 SSD alayım diyorum.

üç adayım var:
www.hepsiburada.com

www.yukko.com

www.hepsiburada.com

ne dersiniz, hangisi alınır?

 
öncelikle anakartınızın nvme destekleyip desteklemediğinden emin olun. yoksa çalışmayabilir veya sata2 modunda çalışabilir ki o zaman bunları almanın bir mantığı olmaz.

bu üçü arasında ikinciyi alırdım.
  • mr.goodcat  (10.07.19 23:31:46) 
2. seçenek derdim ben de. intel aralarında okuma yazma hızı en düşük olanı. longline markasını hiç duymadım. adata hiç olmazsa yılların bellek üreticisi.


  • issiz karga  (10.07.19 23:42:51) 
Anakartın desteğini incelemenizi öneririm ben de. Ayrıca başka diskler de takılıysa genelde m.2'lar bazı sata portlarını kapatıyor, mesela benim anakartta m.2 sata SSD takılı, 6 sata girişinden üçünü iptal ediyor. M.2 Pci-e olsaydı iki tanesi bloke olacaktı. Bunları da göz önünde bulundurun.


  • Haldamir  (11.07.19 12:07:05) 
son durum: üsttekilerden birini alamadım.
arkadaşların dediği gibi destekleme durumunu araştırdım. "Crucial System Scanner" ile bilgisayarıma uyan modeli buldum(NVME desteklemiyormuş).
sonra sistemime uyan, bulabildiğim en uygun fiyatlı, "HP SSD S700 M.2 2LU80AA" modelini aldım.
  • late viper  (07.08.19 21:14:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.