[]

özel ders hk

merhaba arkadaşlar,

binamızda bir öğretmen evinin bir kısmını özel ders verebileceği ortama dönüştürdü. Normal bir binada böyle ders vermeye izin veriliyor mu ? ne kadar yasal ? çift daire bina salonlar karşılıklı bir de. şikayet etsek sonuç alır mıyız?


 
1’e 1 yasak değil. Kurs dershane yasak gibi. Yasak değil de makyajlanası lazım. Kişisel gelişim yerş diye


  • avatar is back  (10.07.19 20:26:54) 
Neden şikayet ediyorsunuz anlamadım? Gürültü vs var mı? Öyleyse önce öğretmenle görüşün


  • avatar is back  (10.07.19 20:27:32) 
bina ya çok giren çıkan oluyor. dış kapı kapatılmıyor. ayrıca öğretmen ders anlatırken sesten rahatsız oluyor yan taraftaki daire


  • neda22  (10.07.19 20:31:09) 
Bu işi yapan komşunuzla konuşun, o da buna göre bir düzenleme yapsın.


  • chihirovekohaku  (10.07.19 20:55:54) 
alamazsınız.
neden yasal olmasın? daha doğrusu neresi yasa dışı olsun?
dersi ücretli verdiğini ve hatta aldığı ücretin "ders ücreti" olduğu ispatlanamaz.
gürültü tv açıkken de olur; normal şartlarda gürültü ve ses sorununu nasıl çözüyorsanız öyle çözebilirsiniz. çözemezseniz gürültü nedeniyle polis çağırabilirsiniz;ancak hocanın ders vermesi durumu bu şikayeti bağlamayacaktır.
  • jimjim  (10.07.19 21:11:45) 
bir öğretmen olarak eğer şahıslar milli eğitim bakanlığında çalışan atanmış öğretmenlerde zaten kesinlikle yasal olmadığını söyleyebilirim. ancak resmi kurumda çalışmayan kişiler bunu yapıyor ise ve herhangi bir tabela-düzenleme içermiyorsa yine yüzde doksan orada kaçak ders veriliyor. bizim camiada malesef ders saat ücretkerinin düşük olması çoğu öğretmene bunu yapmaya zorluyor. tanıdığım çoğu öğtmen benzer şekilde özel- toplu ders vermeye çabalıyor geçinmek için.

bana sorarsanız, en etik olanı bu şahıslarla görüşerek problemi çözme yoluna gitmeniz, sonuçta orada (eğer tekke zaviye tarzı bir eğitim verilmiyorsa) eğitim faaliyeti devam etmekte. eğer anlayışsız insanlarsa o zaman şikayetinizi ilgili müdürlükkere, kolluk kuvveti ve adli makamlara yapabilirsiniz.
  • bugisme  (11.07.19 07:51:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.