araba tavsiyesi

bütçe : 70-80 bin TL

amaç : kalabalık aile ihtiyaçlarını karşılayabilecek geniş bagajlı arka koltuk mesafesi yetişkin insanlar için uygun.

kriterler :

*öncelik benzin ama fark etmez.
*snayiye çok fazla uğratmayacak yağını suyunu koyup normal bakımlarını yapıp uzun süre binmek istiyorum.
*otomatik vites.
*lpg kullanmayı düşünmüyorum ama şartları değerlendirebilirim.
*aracı satmak için değil binmek için alacağım. o yüzden kaygım yok. önemli olan ihtiyaçlarımı karşılaması.
*1600cc'den fazla araçları pek düşünmüyorum. şu ana kadar sadece subaru outback bakmıştım 2,0 onun da bütçeme uygun temizini denk getiremedim.

teşekkürler.

fluence

  • mikahakkinen  (09.07.19 13:57:09)
megane 4 2017
opel astra 2016

  • xdenizx  (09.07.19 14:01:36)
gördüğüm en fazla diz mesafesi corolla var, şaft tüneli olmamasıyla ferah bir arka hacim sağlıyor. hem otomatiği de sorunsuz.

  • slogan bulamadik  (09.07.19 14:09:50 ~ 14:10:34)
Subaru outback tarzı araçlar hem çok yakan hem de bakımı ve parçası pahalı araçlar. Bu araçları bilen usta bulmak dert, satarken satmak dert, kısacası sizin gibi "kafam rahat olsun" düşüncesine sahip insanlara uygun araçlar değil.

Bütçe D ve üstü segmentler için düşük. Manuel olsa Superb derdim, bagaj ve diz mesafesi oldukça iyidir. Ama otomatiğini kesinlikle almam, DSG'nin elde patlama ihtimali yüksek. Benim en mantıklı önerim Insignia ama 2.0 dizelini öneririm. Otomatik vitesi de diğerlerine göre sorunsuzdur.
  • Abdurrahman  (09.07.19 14:13:55 ~ 14:18:27)
benim arabayı satim sana.

2014 model skoda rapid otomatik vites dizel 135.000 de
1.6 tdi

2 parça boya var değişen yok temiz araç hasar kaydı yok.
aç bak muadil fiyatlarına 75-76 a 74 e veririm.

www.sahibinden.com

olm 77-80 olmuş ya la bunlar :))
dolar gibi çıkıyor namussuz.
  • vurursagololur  (09.07.19 14:28:54 ~ 14:30:55)
Skoda rapid (dev bagaj)
Passat station
Auris station
Megane station
  • orient blue  (09.07.19 14:33:54)
Adam 2dkda 1000lira arttırdı, vurduvegololduu:)

Aynı özelliklerde ben de araba bakıyorum.

Aklımdaki araba da corolla ama onun için de özellikle yokuslarda 1. Vites geçişi sıkıntılı falan diyorlar. Önerilere ben de dikkat kesileyim.
  • aksiyom  (09.07.19 14:34:12)
mondeo kullanıyorum. devasal bagajı var. içi acayip rahar
2.0 TDCI fiyatları da şimdi baktığımda makul gibi göründü.

  • kisa  (09.07.19 15:03:20)
@vurursagololur

skodaları aslında çok seviyorum ama dsg yüzünden uzak duruyorum. bomba gibi kimin elinde patlayacağı belli olmuyor. 1 kere alayım tam alayım diye düğşünüyorum. bakımını yapıp uzun yıllar binmek istiyorum.

@Abdurrahman

ailede 2009 subaru outback var şu ana kadar sadece vergilerinden muzdaribiz. onun dışında harika bir araç. parçaları pahalı ama çok az arıza çıkıyor. araç gerçekten kaliteli. 2009-2010 dizel temizini bulsam hiç kaçırmam. bu arada 100km/6lt ortalaması var bu aracın. genelde de 6lt geçmek çok zor zaten.
  • ergenpezeveng  (09.07.19 15:15:31)
sen yine benden alma da tamir yapan ustalara sor
dsg nasıl diğer şanzımanlar nasıl falan diye.
hepsi aynı şeyi söyleyecek.
arabamdan deli memnunum Allah nazarlardan arızalardan kazalardan korusun:)
  • vurursagololur  (09.07.19 15:28:01 ~ 15:28:31)
Egea 1.6 e-torq otomatik. Motor bmw motoru diye biliyorum. Şanzıman aisin üretimi japon markası. Tork konvertörlü şanzıman çok sıkıntı çıkarmaz. Hatchback almanızı tavsiye ederim. Bagajı astra ve focus sedandan daha büyük.

  • thewhitewolf  (09.07.19 17:46:38)
2007 üzeri volvo s60 ama 2.0t motor

  • primetime  (09.07.19 23:08:31)