Kafein sorusu - içerdiği kafeine göre sıralayalım

Aşağıdaki içecekleri, içerdikleri kafein oranına göre en fazla içerenden en az içerene doğru sıralayabilir misiniz? (veya en azdan en fazlaya)

- Normal demleme çay (çok açık olmayan)

- Ice tea

- Hazır instant/granül kahve - Gold (klasik olana göre belki daha azdır?)

- Kola

edit: Yaptıgınız sıralamayı fazladan aza veya azdan fazlaya diye belirtebilirseniz sevinirim. Kolayı unutup sonradan ekledim.

Aynı miktar için konuşursan bence
1) Ice Tea
2) Demleme çay
3) Kahve
  • burfak  (08.07.19 19:31:37)
Neye göre sıraladıgınızı da belirtirseniz sevinirim. Sizinki en azdan en fazlaya göre sanki?

  • cymbelina  (08.07.19 19:34:05)
demleme,
ice tea (boya ve aroma sadece çünkü. ama sırf katkı maddesi olarak kafein eklemiş olabilirler; suni çay effect)
granül kahve (bu da aynı şekilde boya ve aroma)
  • jimjim  (08.07.19 19:39:03)
Şu yardımcı olabilir belki: energydrink-tr.redbull.com

Şu dikkat çekmek isterim ki: redbulldaki kafein miktarını litre üzerinden belirtiyo. Yani diğerlerine göre oldukça az kafein içeriyor
  • (s)AINT  (08.07.19 21:16:22)