procreate ve ipadpro 2017

Merhabalar

Teknik bazı sıkıntılar yaşıyorum. Elimde macos sierra, 2,3 işlemci, 4 gb bi macbook pro bilgisayar var.
Fakat kendisi ile photoshop bile açamıyorum. App Store'a götürüp bakımını vs yaptırmak mı akıllıca?

Yoksa ipad pro 2017 alıp Procreate indirip çalışmama bu şekil mi devam etsem? (kalem almam gerekecek tabi artı olarak) Ben freelance çizim yaptığım için ipad in sürekli yanımda olması artı gibi duruyor ama tabi photoshop vs kullanabilir miyim bi macbook un verdiği çalışma koşullarını aratır mı ne olur?

Beni bi aydınlatın lütfen :( teşekkür ederim.

apple store falan pek işe yaramaz, takabiliyorsan ram ve ssd tak, upgrade et.

ipad pro 2017 ve 2018 arasında dağlar kadar fark var, ben olsam 2017 almam. çizim için yeni kalem de daha iyi.
  • passion rules the game  (07.07.19 16:25:11)
2018 iPad pro baya cazip görünüyor ama her işi görüyor mu o programlar bir araştırmak lazım.

  • chavezding  (07.07.19 22:07:25)
iPad Pro’larda artık Adobe de olacaktı, gelmiş bile olabilir. Yakında photoshop da gelecek mi bi araştırın. Elbette bunların yıllık belli ücretleri oluyor. Procreate tek seferlik 70 tl.

iPad Pro 2018 ve 2017 arasında baya fark var gerçekten ama fiyat olarak da fark var. Alabiliyorsanız 2018 alın. Yok alamıyorsanız yurtdışı düşünün, Amazon USA’da ucuz olmalı.

Amerika da olmazsa kalemi ikinci el alın. Bu da olmazsa ikinci el düşünürsünüz belki garantisi devam eden.

Hayırlısı olsun :)
  • damba  (07.07.19 23:18:47)