Evlilikte eşi telefon rehberine kaydetme şekli

2 sene çıktık. 6 senedir de evliyiz.

Ben sevgili olduğumuzdan beri adını telefon rehberine isim+iyelik eki olarak kaydettim, değiştirmedim (örnek: pakizem)

O beni isim soyisim olarak kaydetti. Bunu tuhaf bulduğum için ve "ben de seni öyle kaydedeyim mi ha" tehditlerim yüzünden dönem dönem o da isim+iyelik ekine dönse de sonuçta hep isim soyisime geri döndük. isim soyisim ona daha seksi geliyormuş. örn: murtazam diye kaydetmek beni pofidikleştiriyormuş. daha önce de ailesinin arkadaşlarının yanında onu aradığımda murtazam diye çıktığında utandığını söylemişti (eşim gerçekten de utangaç biridir)

siz eşinizi ne şekilde kaydediyorsunuz. sizce bu durum normal mi, benim bu durumu tuhaf bulmam tuhaf mı ?

Not: Duyuru uçabilir
Not2: Anonimlik bozulmasın diye farklı isimler kullanılmıştır

İsim iyelik de isim soyisim de iyi değil bence. Sadece isim en güzeli ama bu kadar inada binecek bir şey değil ki, herkes nasıl beğeniyorsa öyle kaydetsin.

  • Mossy  (06.07.19 18:59:52)
ben evli değilim de, müdürümün telefonunda eşinin isim+kızlık soyadıyla kayıtlı olduğunu görmüştüm..

  • pati  (06.07.19 19:00:54)
geçen bununla ilgili bi duyuru vardı, isim soyisim kaydetmeyi seven çoktu

www.eksiduyuru.com
  • freebird5406_2  (06.07.19 19:01:36 ~ 19:05:18)
Bende herkes -annem babam dahil- ad soyad ile kayıtlı. Nişanlim da dahildi buna. Sonra bir gün bana niye böyle kayitliyim dedi. ben de espri olsun diye x is my girl diye kaydettim. (Serkan is my girl esprisi) x de onun adını andıran İngilizce kelime. Bir iki gün kaldı öyle, sonra kalanı sildim x kaldı sadece. Hala ekranda x gorunce garip geliyor ama ad soyad daha muntazam bence.

Takma yani.
  • elorelia  (06.07.19 19:39:36)
isim soyisim +1.

  • e haliyle  (06.07.19 19:56:13)
Eşim diye kayıt etmek bence engüzeli.

Anam ve babamınki böyle mesela. Beni de oğlum diye kaydetmiş.

İlerde evlenirsem eşim diye kaydedeyim. Ad soyad neymiş. Ev arkadaşı mı bu?
  • mahone  (06.07.19 20:52:45)
ben annemi babamı bile ad soyad şeklinde kaydediyorum :)

  • nahtoderfahrung  (06.07.19 21:32:35)
ad soyad güzeldir :)

  • xvyz  (06.07.19 21:36:27)
Annemin adi Seda diyelim, babamin telefonunda rehberde en basta ciksin diye AASeda diye kayitli :)

Neyse, herkes istedigini istedigi gibi kaydedebilir, ad-soyad olmasinda da sikinti yok bence
  • kuehles blondes  (06.07.19 21:58:37)
İsim-soyisim olarak kayıtlı bende.

Bana bunca yıldan sonra hala buna takılıyor olmanız tuhaf geldi.
  • somethinginthewayshemoves  (07.07.19 01:14:34)
Lise döneminde kız arkadaşım iı aşkım vb kayıt etmişliğim var. Yıllardır isim soy isim olarak devam ederim

  • gazozailacatmauzmani  (07.07.19 10:18:05)
ad+soyad

iyelik eki kullanma durumu bende hiç yok nedense. telefonda akrabalar anne, dayı, anane diye kayıtlı. bu kimin ananesiii :d

sevgilimde de ad+soyad kayıtlı. ben şahsen başıma bir şey geldiğinde kimse rehberimde ponçik diye aratmaz, ad soyada bakar diye düşündüğümden böyle kaydediyorum ama annemi anne diye kaydediyorsam bunu da sevgili diye kaydetsem olurmuş bak :)
  • kedi kovalayan astronot  (07.07.19 10:26:50)
Aa-İsim
Rehberde başta çıksın diye. çok mu odunum

  • burya  (07.07.19 12:06:25)
pratik olarak eşim, anne baba diye kaydetmek olası kötü bir durumda (allah korusun tabii) sağlık veya emniyet güçlerinin ilgili kişilere daha kolay ulaşmasını sağlıyor, ancak ben yine de ad soyad'ı tercih ederim. karşı tarafın beni nasıl kaydettiği çok mööm değil. hayat bu küçük şeylere takınılmayacak kadar büyük.

  • selam  (07.07.19 13:09:18 ~ 13:09:58)