[]

Güneş kremini cildinizden nasıl arındırıyorsunuz?

Benim kullandığım krem oldukça koyu kıvamlı bir şey (Solante - pigmenta). Sadece suyla ya da sabunla yıkayınca arınmıyor. Kese yapınca biraz daha arındığını hissediyorum ama her gün kese yapmak da cilde zarar verir.

Siz nasıl arındırıyorsunuz?


 
Aynı kremi kullanıyorum, yüz yıkama jeli kullanıyorum, söylediğiniz türden bir sıkıntı hiç fark etmedim.

Yüzünüzü yıkadıktan sonra cilt tipinize uygun bir tonikle temizlemeyi denediniz mi?
  • kobuzchu kiz  (06.07.19 17:09:20) 
Nivea 50 faktör kullanıyorum. Sabunla yıkıyorum normalde her gece ve her sabah. Duşta kese yapiyorum yüzüme bir de. Her gün kese çok sanki:/ cildi yıpratır o bence. Kahve ile peeling yapılabilir. Ben türk kahvesi içtikten sonra can sıkıntısından yüzüme sürüyorum. İyi geliyor bence.


  • Amaranta ursula  (06.07.19 17:19:17) 
Tonik kullanmıyorum. Kimyasaldan uzak durmaya çalışıyorum elimden geldiğince. Yüzüm için pirinç sabunu kullanıyorum. bazen ipek kese bazen amantranın dediği gibi kahve ile peeling yapıyorum.

Tonik için güvenilir bir marka öneriniz varsa göz atabilirim.
  • Mossy  (06.07.19 17:29:59) 
Makyaj yaptığım zamanlar temizlediğim şekilde arındırıyorum. Clinique take the day off ile yağdan ve üründen arındırıp (en ufak kalıntı bırakmıyor) temizleme jeliyle yıkıyorum. Sonra arkasından tonik olarak gül suyu uyguluyorum. Clinique temizleyici ağır makyajlar İçin aslında ama güneş kremi, rimel gibi kalıntılar İçin kullanıyorum ben.


  • aquarium  (06.07.19 17:39:38) 
Önce Garnier Micellar su ile siliyorum, sonra köpürtüp yıkıyorum. Güneş kreminden bağımsız olarak normal makyajı da böyle temizliyorum.


  • pike  (06.07.19 18:00:15) 
Aynı yüz kremini kullanıyordum, akneli cilt için olanını. Arınmadığını ve kaşındırdığını düşündüğüm için Bioderma'ya geçtim.


  • dreamnesiac  (06.07.19 18:39:31) 
Ben yıkıyorum jel ile. Arınmadığını düşünüyorsanız konjac sünger kullanmanızı tavsiye ederim.


  • playing star again  (06.07.19 19:23:41) 
ben kendim tonik yapıyorum. yeşil çay, maden suyu, salatalık suyu, hindistan cevizi suyu, istediğinizi koyabilirsiniz. hem pamuğa döküp kullanıyorum hem de istediğimde doğruca yüzüme sıkıyorum tazelemesi için.


  • bir garip melek  (06.07.19 21:45:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.