Topun ele dik gelmesi vakası

Merhaba,

Basketbol ya da voleybol gibi el ile top teması olan sporları hobi ya da profesyonel olarak icra eden duyurudaşlara soruyorum.

Şu topun parmağa dik gelme olayı sonrası parmağınız ne kadar sürede sorunsuz şişikliği inmiş halde eski haline geldi ?

Artık yavaştan benim durumda bir anormallik olduğunu düşünmeye başladım. Şişliğin inmesi çok uzun süredir geçmedi. Fonksiyonda bir sorun yok ama şişliğin inmesi uzun mu sürüyor?

Basketbol topu yüzük parmağıma dik gelmişti parmağımın ucundaki ilk eklem yerindeki şişlik gerçekten uzun zamandır düzelmedi azaldı ama düzelmedi.

basket oynarken 7-8 parmağıma bu şekilde geldi. 2 ayda acı ve morarma gitti ama şişliğin tamamen gitmesi çok daha uzun sürüyor.

  • sttc  (05.07.19 13:10:53)
Serçe parmağıma geldi. Ağrıdı falan. Önemsemedim. 2 hafta sonra geçmedi diye gittim sonuç kırık.
Bence gidin bir film çekilmesi iyidir.
Ortopedi. Acil değil.
  • Trene çelme atan adam  (05.07.19 14:49:59)
Bir dahaki sefere ele dik geldiğinde o elinizi hemen yumruk yaparak 5-10 dakika sıkın. Çok sert gelmemişse bu sayede şişmiyor.

  • filipis  (05.07.19 22:40:04)