[]

Biseksüellik hastalık mı?

Ya da panseksüellik. Yani homoseksüellik tek çerçeve olduğu için alternatifsiz ama biseksüellik ya da panseksüellik, yönelimi seçime bağlı gibi geliyor bana. Ensest olmakla farkı yok gibi geliyor. Ensestte de bir grup dışında rızaen ilişki olsa dahi alternatif varken fantaziye kaçmak gibi.

Sizce?


 
Bence değil. Zaten bence ya da sence ne olduğu önemli değil, bilime göre de değil. Sayısız araştırma var. Gen mutasyonu olduğu ortada. Saç rengi, göz rengi gibi kodlanmış bir durum cinsel yönelimler.
Bu arada ben de bir soru sormak istiyorum. Dünya düz mü ? bence düz çünkü. Yuvarlak değil de oval deseler neyse de yuvarlak olması fanteziye kaçmak gibi .

  • olivia  (05.07.19 02:38:46) 
Bir durumun hastalık olup olmadığı alanda uzman bilirkişilerce değerlendirilir, toplumca değil. Bu kaynaklardan biri Amerikan Psikiyatri Derneği'nin yayınladığı ve tüm dünyada kullanılan DSM'dir (Tanı Ölçütleri Başvuru El Kitabı / Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders). Bu kaynağa göre homoseksüellik ve biseksüellik hastalık değildir.


  • fotrsapka  (05.07.19 09:54:24) 
@fotrsapka'ya ilave olarak bazı değerler zamanla değişiklik gösterebilir.
psikoloji dünyasında homoseksüelliğin hastalık olarak düşünüldüğü bir dönem de yaşanmıştır.

  • japon askeri  (05.07.19 13:00:10 ~ 13:00:30) 
İnterseks dışında hiçbiri hastalık değil.


  • eylul  (05.07.19 14:18:46) 
Erkeğin kadınla önden birleşmesi dışında hepsi hastalık.


  • güneyli çocuk  (05.07.19 14:24:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.