Trafik hız cezası

Merhabalar bugün E-devlet üzerinden trafik cezalarını kontrol ederken 22.04.2019 tarihinde Bilecik tarafında 51/2 A nolu hız cezası yemişim 235 TL ödeme yapmak için

Garanti
Yapı Kredi
Vakıfbank ve

Yukardaki bankalar ve GİB üzerinden ödeme yapmak istediğim borcunuz yoktur çıkıyor ayrıca PTT online üzerinden de plaka ve TC yazdığımda tekrar ödeme olmadığı çıkıyor evime tebligatta gelmedi sadece E-devlet üzerinde görünüyor sizce ne yapmalıyım

eve tebligat gelene kadar ödeme yapamazsın, tebligat tarihine göre 15 gün içinde ödeme yapınca yüzde 20 indirim oluyor çünkü.

  • xdenizx  (04.07.19 15:27:28)
  • babilbaligi  (04.07.19 15:27:42)
@xdenizx doğru söylemiyor, hatalı bilgi veriyor.

Defalarca tebligat gelmeden ödeme yaptım.

gib.gov.tr den ödüyorsun, tebliğ tarihi kısmına da ödeme yaptığın günü yazıyorsun (zaten bende otomatik çıktı) hepsi bu

bi sorun olursa haber et bana thnx.
  • infernalcadre  (04.07.19 15:35:04)
Peki tebligat tarihine ödeme yaparsam indirimi nasıl göreceğim

  • tolgame  (04.07.19 15:44:33)
Yav zaten tebliğ tarihini bugün yazınca otomatik indirimli ödeniyor.

Sen bi ödüyormuşsun gibi yapsana gib gov tr den tüm sorularının yanıtlarını bulacaksın
  • infernalcadre  (04.07.19 15:47:57)
kendi otomatik yapacak indirimi zaten beyanla odeme kisminda bilgileri girince.

(odeme yaptiktan sonra ceza hala gorunmeye devam edecek. panige gerek yok)
  • brkylmz  (04.07.19 15:53:58 ~ 15:54:33)
tebligat eline geçsin. tebligat üzerinde tarih yazar. o tarihle beraber 15 gün içinde cezanı indirimli olarak banka gişelerinden yatırabilirsin. en son akbank gişelerden yatırmıştım.

  • false pretension  (04.07.19 16:01:04)
Beyan hazırlarken bana tutar soruyor manuel olarak ben oraya yediğim ceza tutarını gircem haliyle indirim yapılmayacak

  • tolgame  (04.07.19 16:06:33)
@tolgame

sen 235tl yazınca hesapla dedikten sonra 176.25TLye düşüyor. öde butonuna tıkladıktan sonra 176,25 olarak gözukuyor. daha 1 saat önce amcamın borcunu ödedim.
  • zbrs  (04.07.19 16:20:26)
Aynen şimdi yaptım 176,25 çok teşekkürler

  • tolgame  (04.07.19 16:43:52)
@infernalcadre hayır hatalı bilgi vermiyorum. 2019 yılında toplam 4 tane ceza yedim cezalar hep 2-3 ay sonra geldi, tebliğ aldığım günden sorna sistemde çıktı 15 gün içinde indirimli olarak ödedim. beyanla ödeme ile hatalı yapmıyorsunuz ama ileride bu 15 günlük süre ile ilgili indirimli ödediğiniz için ilerde faiz ödemesi gelebilir. bilgilendireyim. gümrük işinde mali işlerde de bu işler böyledir. tebliğ tarihi baz alınır.

  • xdenizx  (05.07.19 09:13:26)
@xdenizx gümrük filan bilmem ben. trafik cezalarında da durum kesinlikle benim dediğim gibi. faiz filan da gelmez, gelmedi, gelemez de.

  • infernalcadre  (05.07.19 15:43:32)