[]

Diş eti ağrısı

Selamlar,

1 ay önce ağzımın içinde bir hassasiyet ve ağrı başladı. En son bir gece komple sağ alt çenem çok kötü bir şekilde ağrıdı. Ağrı kesici aldım o gece. Sabaha hiçbir şey kalmamıştı ama tekrarlar diye hemen o gün gittim dişçiye. Film çekildi dişlerde bir sorun bulunmadı ama diş etleri çok hassaslaşmış ve iltihaplanmış diye antibiyotik verildi. Bir de dişlerin arasına giren tırtıklı şeylerden verdi temizleyeyim diye. İki gündür çok ağrımaya başladı yine. O tırtıklı şeyi kullandıkça daha çok ağrıyor ve kanıyor ama oranın temizlenmesi de gerek anladığım kadarıyla.

Kullanmaya devam edeyim mi onu alışıncaya kadar ne önerirsiniz? Dişçi fiyatları çok uçuk burda şu an tekrardan doktora gidecek durumda değilim.

Teşekkürler.

 
Temizlemelisiniz. Ama o bölgede diş eti altında taş varsa doktorun temizlenmesi gerekir.


  • thewhitewolf  (03.07.19 23:40:20) 
Dis tasi temizligi yapmayi onermedi mi hekim size? Muhtemelen tas kaynakli cunku


  • somethinginthewayshemoves  (03.07.19 23:43:53) 
Diş taşından hiç bahsetmedi. Fotoğraf çekti bir iki tane ufak kırmızı bir nokta vardı yara gibi sadece onu gösterdi. Antibiyotik verdi temiz tutmalısın dedi yolladı.


  • voyager 1  (03.07.19 23:51:29) 
Iltihap yapmistir zaten, antibiyotik rahatlatir ama musait bir zamanda dis tasi temizletin. Duzenli yaptirmak lazim zaten ama hep ihmal ediyoruz :/


  • somethinginthewayshemoves  (03.07.19 23:56:53) 
Ara fircasini mutlaka kullanin. Tepe marka olanlar gayet iyi.
Klorhex dis macunu ve gargara da kullanin.
Ve disciye tekrar gidin tabii kiiii
  • nax  (04.07.19 00:13:07) 
bence tekrardan dişçiye git veya telefon et, sor. tekrar para istemeyebilir


  • abelardo  (04.07.19 10:18:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.