muazzez ilmiye çığ'ın şu anlattığından bir şey anlayan var mı?

eksisozluk.com

şu soruya verdiği cevaptaki hikayeden bi bok anlamadım. 2-3 defa okudum yine anlamadım olayı. anlayan biri varsa anlatabilir mi? teşekkürler.

bence süper bir olay bu anlattığı. türk erkekleri neden daha önce böyle birşey düşünmemiş hayret edici.

Konu şu. Örneğin evli genç bir kadınsın fakat kocana karılık vazifeni yerine getiremiyorsun. Örneğin evi süpürmek.

Evi süpürmek için eve bir eş daha geliyor ve o evi süpürüyor. 3 kişi hayatınıza devam ediyorken. bir şekilde kocandan ayrılma kararı alıp boşanırsan o gelen 3. kişiyide alıp gidebiliyorsun. Konu bu.

ev süpürmek burada mecaz anlamı ile kullanılmıştır.

cinsel münasebet yazsam feministler altlayacak üstüme :D
  • paudi  (03.07.19 21:04:45 ~ 21:41:11)
sümerlerde 2. karı, 3. karı vs yokmuş işte. erkekler sadece karısı elden ayaktan düşerse yine karısının rızasıyla başka kadınla beraber olabiliyormuş. hatta o kadını da karısı getiriyormuş.

  • sir gawain  (03.07.19 21:11:56)
teyze sümerlerle bozmuş. 10 fizikçi 10 bin sümerologu yok eder.

faydasız ilim beterdir azizim.
  • bonanza  (03.07.19 21:20:59 ~ 21:21:18)
pühh kadınlık görevinden ev süpürmeyi anlayanları da gördük. hahahah güleyim mi ağlayayım mı..

@saurid yani diyor ki; kadın herhangi bi sebepten (hastalık vs) eşiyle cinsel birliktelikte bulunamıyorsa birini alabiliyor ancak sadece eşine bir kadın olarak değil; kendisine de kardeş yani bir nevi kadının kendisini tamamlayıcı bir görevle alıyor. boşanırsak birlikte gideriz demesinin sebebi de o.

ayrıca yine kadının rızasıyla olabiliyor.
  • jimjim  (03.07.19 21:26:45 ~ 21:27:24)
yine türk erkekleri düşünememiş diyen arkadaşa medeni kanuna bir bakabilir.
zaten türk erkekleri kadar türk kadınları da düşünmüş; bir erkeğin erkeklik görevini (sevişmek) ya da bir kadının kadınlık görevini (sevişmek) yerine getirememesi boşanmak için geçerli bir sebep.

  • jimjim  (03.07.19 21:29:41)
sümerler süpürsün seni inşallah.
hahhahah :D

xportant+1
  • rewlack  (03.07.19 21:35:21)
gelen 2. kadin kole mi gel denilince gelicek kadin ayrilmak istediginde gidecek? asiri sacma

  • xvyz  (03.07.19 22:47:00)
kadın terkedilmemek için yanına yancı alıyor işte. erkek için hava hoş, ona farketmez her iki türlü de. kadın pragmatik düşünmüş.

  • ben de hayal kurmak istiyorum  (04.07.19 09:03:07)