[]

Garanti Bankası'nın akrabamı araması?

Geçtiğimiz günlerde bir akrabam Garanti Bankası tarafından aranmış ve ben sorulmuşum. Yurtdışında demişler. Onlar da kapatmış. Benim anlamadığım şu, benim garanti bankasında bir hesabım yok. Yıllar önce vardı, fakat kapatmıştım. Borcum kredim vs. de yok. Bu banka beni neden arıyor olabilir ve hangi hakla akrabalarımın bilgilerine erişip beni arayabilir? Reklam için falan olduğuna ihtimal vermiyorum, ama olabilir mi? Benzer tecrübesi olan var mı?
 
Dolandırıcılıktır %100000000000000000000000000


  • lcha  (03.07.19 16:15:15) 
dolandirici olabilir belki. sizin adiniza o telefon görünüyor olabilir.


  • black fridayde bos kutuya talim eden adam  (03.07.19 16:15:27) 
@Icha Dolandırıcılık seçeneği benim de aklıma geldi, ama öyle olsa neden akrabamı arasınlar, hazır aramışken onları dolandırmaya çalışırlar. Hem dolandırıcı nasıl benim akrabamın ev nosuna erişebilir? Bir de netten arattım, garanti bankası başka insanları da böyle aramış, ama sadece birkaç kayda ulaştım böyle.


  • kitap gibi sessiz  (03.07.19 16:18:13) 
Hesabın olmayan banka KVKK nedeniyle seni arayamaz, hatta akrabanı hiç arayamaz. İstersen call centerı arayarak sorabilirsin. Ya da Twitter'dan yaz sana ulaşsınlar. İspat edersen (akrabanın telefonunu herhangi bir şekilde bankaya verdiğini düşünmüyorum) baya bela olabilirsin başlarına öyle söyleyeyim.

Dolandırıcılar benim annemi kuzenim için arayıp "Bilmemne hattına borcu var" demişler, annem amcama haber veriyor panikle, telefonunu da veriyor hatta. Sonra amcam gidip borcu ödüyor. Aslında olmayan borcu ödedi özetle :)
  • lcha  (03.07.19 16:56:04 ~ 16:56:52) 
dolandırıcı olma ihtimali var çünkü borcun yokmuş. ama şöyle bir durum kesinlikle var eğer az da olsa borcun varsa garanti bbva seni rezil ediyor. yakın zamanda arkadaşımın farklı şehirlerde oturan teyzesini, dayısını ve abisini ayrı ayrı arayıp sormuşlar. hayır bu adamlar kavgalı olsa tartışsalar ne bileyim ciddi bir soruna sebep olsa tazminat davası açıp analarını ... ama bi sıkıntı olmadı.


  • everythingok  (03.07.19 17:07:21) 
Borcum kesinlikle yok, çünkü banka hesabını kapatırken borçlarını ödemek zaten zorunlu. Yani borcum olsa hesabımı kapatamazdım yıllar yıllar önce. Hem öyle bir şey olsa bile bu kadar zaman sonra neden arasınlar, çok daha önce irtibat kurarlardı. Borcum kesinlikle yok. Umarım dolandırıcıdır ve ucuz atlatmışımdır. Çünkü herhangi bir mevzu nedeniyle Türk bankacılığı ile muhatap olmak istemiyorum.


  • kitap gibi sessiz  (03.07.19 17:54:08) 
Eski sevgilin olabilir, durumunu merak etmiştir


  • anarsika  (03.07.19 21:40:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.