hangi kargo firmasından uzak durmak gerek

aras kargoyla çok sorun yaşadım yakınlarda(sadece şube kaynaklı değil) o nedenle bu firmayla bir daha asla ürün göndermeyi, gönderi almayı düşünmüyorum. Bunun dışında sizce uzak durulması gereken bir firma var mı bir dahaki internet siparişlerimi ona göre vereceğim.

Surat ve ptt basi ceker

  • bradshaw  (02.07.19 22:29:18)
kesinlikle sürat.

aras kargo ise benim hiç sorun yaşamadığım tek kargo şirketi.
  • rotten head  (02.07.19 22:33:51)
aras kargo'yla şimdiye kadar 50 kere kargo göndermişimdir, 50 kere de almışımdır, hiç sorun yaşamadım.

sorunlar %90 şube kaynaklı oluyor. o yüzden bu sorunun kesin bir cevabı yok ama sürat cidden genel olarak kötü diyebilirim.
  • sir gawain  (02.07.19 22:38:35 ~ 22:39:04)
Sürat. Sadece sürat.

  • diffarentiationation  (02.07.19 22:40:13)
Sürat

  • somethinginthewayshemoves  (02.07.19 22:44:44)
Mng.

  • snape i başından beri tanırım  (02.07.19 22:45:59)
benim nefret ettiğim firmanın başında açık ara mng gelir. (git: 1355092) burada yaşadığım olay ile ilgili ufak bir başlık var.

mng bulundugum bolgede asla dagıtım yapmıyor. Digerlerinden er ya da geç kargom geliyor.
Sürat pek hazetmem
Yurtiçi eskiden "geldik bulamadık" durumundaydı şuan düzeldi.

Eğer kargo alan tarafsanız kuryelerin numaralarını elinizde bulundurun. Getirmeyen adamlar kargoyu teslim etmeye başladılar.

keşke imkan olsa hiçbirisiyle çalışmasak yapabildimiz sadece kötünün arasından iyiyi seçmek :)
  • Aşk Adamı  (02.07.19 22:48:37)
sürat. 2 haftadır kargomu getirmiyorlar. telefonları açmıyorlar, müşteri hizmetleri biz birşey yapamayız, bekleyeceksiniz diyor. genel müdürlüğe 7 sene boyunca getirmeseniz bile bir şey yapamaz mıyım dedim... hayır dediler.

  • Tears of Devil  (02.07.19 22:49:02)
sürat +1

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (02.07.19 22:52:09)
Benim de suratla ilgili kotu anim var

  • balpolen  (02.07.19 22:56:36)
benim en sevdiğim sürat hep aksatmaz 12-13 arası gelir. mng'dekilerle baya dost oldum gelmeden önce arıyorlar abi evdemisin diye falan. aras'taki çocuk da iyi yoksam merdivenin altına bırakıyor paketi.

yurtiçinden nefret ediyorum.

özetle bölgenize bakan şube ile ilgili tamamen.
  • bisorumvargaliba  (02.07.19 23:16:44)
bulunduğun bölge ile alakalı bir durum bu +1

benim yaşadığım yerde aras kargo felakettir. çok fazla sıkıntı yaşadım şu ana kadar. ama mesela çok ilginç bir şekilde yurtiçi kargo'dan çok memnunum. bizim muhitteki şube çok iyi çalışıyor. kargomu hep saat 11-13 arası getirip teslim ederler, çalışanları güler yüzlüdür. hiç problem yaşamadım henüz.
  • i m cool with that  (02.07.19 23:25:56)
Şubeye bağlı daha önce de söylenmiş zaten. Ben aras, mng ve ptt ile hiç sorun yaşamadığım için hep onları kullanmaya çalışıyorum. En kötüsü ise açık ara yurtici kargo benim için.

  • nickimin hakkini veremedim  (03.07.19 06:48:08)
%99 şubeye bağlı bu durum. E-ticaret alanında çalışıyorum her müşteriden farklı geri dönüş alıyoruz. Biri der arasa niye vermediniz, öbürü der yurtiçi niye vermediniz. Bir diğeri çıkar MNG verseydiniz keşke der olumsuz yorum girer. Şubelerin bölgesel yoğunluk durumu, çalışanlar, şube müdürü dahi işleyiş şeklini değiştiren durumlar. Ama bir E-ticaret çalışanı ve satıcı olarak diyebilirim ki Hız için Yurtiçi, sağlam ve güvenli ürün taşıma olarak sırasıyla UPS ve Yurtiçi. Hepsiyle birebir net ilişkim olduğu için en iyileri her daim UPS ve Yurtiçi der geçerim. Soru kötüsüydü aslında ama iyilerini yazınca diğerleri ortaya çıkar düşüncesiyle buradan girdim :)

  • Deathcomenearme  (03.07.19 08:11:02)
Hepsiburada ve N11 gibi büyükler o dönem hangi firma ile çalışıyor veya en düşük fiyatı kimden alıyorlarsa o firmadan uzak durun. Şu an bu firma Sürat Kargo.

  • creepy  (03.07.19 09:09:04)
yurtiçi, sürat, aras, mng. ama en ok da ptt.

şidiye kadar görece en az sorun yaşadığım kargo şirketi ups.

yurtiçi ve aras kargo ile yaşadığım sorunları yazsam sayfalar sürer...
  • babilbaligi  (03.07.19 12:18:28)
aras kargodan ben de çok çektim. dhl ve tnt yurtdışı için ideal. hiçbir problem yaşamadım denebilir.

  • cavalo nero  (03.07.19 12:54:42)