[]

Üç vardiya çalıştırılan personelin

Gece vardiyasında eve bırakılma gibi bir hakkı var mı? Yani böyle yasal bir düzenleme var mı? Organize sanayi bölgesinde bir kişiyi 16-00 çalıştırıp şehir merkezine toplu taşımanin çalışmadığı bir saatte bırakmak yasal mı? Çalışanın o saatten sonra evine ulaşması için taksiye binmekten başka çaresi yok, taksi ücretini şirkete ibraz etse alabilir mi?
 
ben taksi parasi ödenmeli diye biliyorum. alternatif yol parasi verilmeli.


  • black fridayde bos kutuya talim eden adam  (02.07.19 20:53:12 ~ 20:53:31) 
www.mevzuat.gov.tr

kadın işçiyse var, gönderdiğim mevzuata bakınız.
  • yeahbutso  (02.07.19 20:57:55) 
Eve yakın bir noktaya bırakırlar eve kadar bırakmak şirket insiyatifinde.


  • sorusor  (02.07.19 21:21:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.