sivas katliami

bu olayin detaylarini bilmedigimi fark ettim. ogrenebilecegim kaliteli bir belgesel var midir acaba?

ornegin, sunu anlayamiyorum halk bir binanin etrafini cevirmis icindekileri oldurmek isterken, polis ya da jandarma her neyse, neden engel olmamis? bu adamlar neredeymis o sirada? olayin genel akisini anlamak istiyorum.

32.gün belgeselini izleyebilirsin.

www.youtube.com
  • aziz dostum jack  (02.07.19 13:50:16)
Madimak Carina' nin Günlüğü adli bir film de var. Katliamda Türkiye' ye kadının toplumdaki yerini arastirmak icin gelen Carina Cuanna' nin günlüklerinden esinlenilerek çekilmiş. Belgeselleri izleyip ve okumalarinizi yaptiktan sonra bunu da izleyebilirsiniz.

  • Amaranta ursula  (02.07.19 14:05:16)
32. gün

  • chitosan  (02.07.19 14:24:31)
Aziz Nesin'in şu konuşmasını da tavsiye ederim: www.youtube.com Hatta sorularınıza yanıtlar da bulabilirsiniz.

  • bruce mclaren  (02.07.19 14:30:32)
tam aradığın şey: www.youtube.com

  • speedy  (02.07.19 16:04:59)
@azizdostumjack +1

kesinlikle kara bir gündü ancak oradaki tiyatro gösteri guruplarının daha medeniyet oturmamış bir iç anadolu şehrindeki gösterileri insanları tahrik etmiş. yaptıkları yanlış değil ama zamansız. daha bu ülkeye tahamül gelmedi. yolda el ele tutuşmanın bile garip karşılandığı bu ülkeye oradaki aydınlar çok çok fazla.
  • mikahakkinen  (02.07.19 16:11:25)
ayrica 'seytan ayetleri' kitabinin cevirilmesi olayini da arastirabilirsiniz. cevirenlerin tamami bagnaz kafalar tarafindan hedef olarak gosteriliyor (farkli ulkelerde). iki tanesi olduruluyor bildigim kadariyla, aziz nesin'i de iste yakmaya calistilar.

  • kassiopeia  (02.07.19 16:17:53)