uluslararası ticaret ve lojistik yüksek lisans

dış ticaret alanında çalışmak isteyen işsiz elektrik elektronik mühendisiyim. mantıklı bir tercih olur mu? ingilizcem de iyi.

abi sen açmadınn mı bunu öğleden sonra

bence mutluysan olur ana dışarudan salakça görğlüyor
  • sameidiott  (01.07.19 22:57:34)
@sameidiott evet açtım ve senin gibi "idiot"'lar kenara çekilip aklı başında birileri cevap verene kadar da açmayı düşünüyorum.

  • diffarentiationation  (02.07.19 00:53:18)
dış ticaretle ilgili eğitim,seminer,konferanslar oluyor istanbulda. onları takip ederek hem eğitim alıp,hem de oradaki insanlarla bağlantıya geçerek başlangıçta çalışabileceğin bir iş bulabilirsin.ingilizce bu konuda büyük avantaj olur.
ya da operasyon elemanı,dış ticaret elemanı gibi ilanlarla arayanlar oluyor iş bulma sitelerinde. şart tabi ingilizce bilmek.
sonuç olarak bunları yaparken, aynı zamanda yüksek lisansını bu bölümde yapmak işine yarayabilir.
bir de başlangıç için yurtdışı müşteri temsilcisi olarak da işe başlayabilirsin. tabi direkt dış ticaret alanında iş bulamazsan eğer.
  • potsdamer  (02.07.19 01:08:52)
hocam
en mantıklı iş
yurtdısı ticaret
tabi önce satıscı olarak baslarsın yazısmalar vs.
ve teknik bilginizin de olması cok guzel bir avantaj
ne kadar skill o kadar iyi
aynı sektordeyiz
  • kingcyrax  (02.07.19 09:31:11)