Bu videodan ne anlamalıyız

Eğer commodore 64 eski oyunlarıyla beraber yeniden satışa sunulacaksa 42 yaşında çocukluğu commodore 64 amiga 500 ile geçmiş bir adam olarak şenlik ateşleri yakılsın çalsın sazlar oynasın kızlar derim ingilizcesi olan birileri videoya yazılan yorumları okuyup commodore 64 yeniden satışa mı sunulacak yazarsa çok sevinirim eğer öyleyse darısı amiga 500 ün başına olsun efsaneler ölmez

youtu.be

duygusal nostaljiklerin hayalidir.

ama bu diriliş hiçbir zaman olmayacak, o eski zamanların ilahıydı, artık tarihin tozlu sayfalarında yerini aldı.

okan bayülgen fi tarihindeki bir programında bir söz söylemişti, her nostalji muhabbetinde o aklıma geliyor.

"nostaljiye özlemimiz aslında eski kendimize duyduğumuz özlem" demişti, kendi mi söyledi birinden mi alıntı yaptı bilmiyorum ama çok doğru.

commodore 64'e duygusal olarak bağlı olanlar ve yeniden dirilmesini isteyenler, benim gibi o zamanın çocukları aslında, kendi çocukluklarını istiyorlar o kadar. ama mümkün değil bu.

Abi yorumlara bakilirsa cikacal gibi görünüyor.

  • stavro  (01.07.19 22:48:41)
Geçen yıl çıkan ve klavyesi çalışmayan The C64 Mini'nin, klavyesi çalışan ve birebir boyutlu, içinde daha çok oyun bulunan yeni sürümü. Yani bu tam olarak bir Commodore 64 değil sadece içinde VICE emülatörü çalıştıran bir benzetimi.

  • freezetimes  (02.07.19 09:17:27)