Yapılandırılmış Vergi Borcu

Başlıktan anlayacağınız üzere, yapılandırılmış vergi borcumun taksit ödemesi için bugün son gündü. Kredi kartımla ödedim, ancak ödediğim taksit ödenmemiş olarak görünüyor. Haftasonu olduğu için mi ödemiş görünmüyorum? Eğer böyleyse, sen pazartesi ödemiş görünüyorsun, bu yüzden borç yapılandırman iptal demezler herhalde di mi?

borcu ilk defa geç ödüyorsanız sorun olmaz, zaten şu olaya göre pazartesi işlenmiş olur haftasonuna denk geldiği için yansımamıştır.

  • nahtoderfahrung  (29.06.19 19:47:31)
kredi karti islerinden kontrol et. islem gorunuyorsa sorun olmaz. gorunmuyorsa problem olabilir. gecen vergi dairesinde birisi odeme yaparken gorevli soyle dedi: bu digerlerine benzemiyor. bir gun bile geciktirmeyin. yapilandirma bozulur. ama hangi borc yapilandirmasi onu bilemiyorum.

  • helenart  (29.06.19 19:56:06)
3. Geç ödemem:( kredi kartında ödenmiş görünüyor. 1 gün bile geciktirince tekrar dilekçe verip uğraşmak gerekiyor yapilandirmanin devam etmesi için.

  • ciagra  (29.06.19 20:12:23)
Herhangi bir vergi borcunun son günü hafta sonu olamaz. Vade tarihi hafta sonuna denk gelirse sonraki iş gününe uzar.

Yani hafta sonu diye işlenmemiştir. Ama velev ki ödenmediyse bile pazartesi ödesen de olur.
  • kibritsuyu  (29.06.19 23:58:33)