[]

Dizel araç partikül temizliği

Partikül temizliği için yüksek devirde kullanın diyorlar ama şöyle bir şey yapsak. Aracı sürmek yerine kapı önünde boş viteste 2 3dk gaza basarak bu işlemi yapamaz mıyız? Aracı 3 bin devirde bağırttırarak.

İlla sürmek mi lazım yani?


 
motor çok ısınır sağlıklı değil. duran pozisyondayken dizel araçlarda gaza fazla basılması da önerilmez. boş yola çık söylenen devir arasında gazla.


  • false pretension  (29.06.19 17:39:02) 
Olmaz hocam, rolantideyken bir suru sey standby konumunda olacak dpf rejenerasyonu icin yeterli degil. 2-3 dk zaten olmaz.

Bos bir yola cikip 3. Vites 3000-3500 devir arasi sabit hazla en az 15-20 ek ilerleyin. Araciniz dpf isigi yakan bir aracsa isik sonene kadar devam. İsrarla sonmuyorsa zaten dpf sokulup sivisi degisecek. Cok maliyetli is malesef.
  • deveyi diken adamin ta kendisi  (29.06.19 18:34:03) 
Dizel arac satma nedeni.


  • tunaktunaktun  (29.06.19 23:01:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.