Nikotin bandı hakkında sorular

Herkese selam,

Sigarayı bırakmak için bu banttan kullanan var mı? Epey sorularım var.

- Bu bantı kullanıp memnun kaldınız mı, sigarayı bıraktınız mı? Tekrar başladınız mı? Ağır içici miydiniz, yoksa günde tek tük mü içerdiniz?

- Nasıl ve ne kadar zaman kullandınız?

- Sözlükte yazılanlara göre kimisi çok memnun, kimisi "hiç işe yaramadı" demiş. Siz ne diyorsunuz?

- Bantı aldıktan sonra kafanızda bir gün belirleyip, o güne kadar içip o günden itibaren banta mı geçiş yaptınız?

- Yoksunluk kriziyle nasıl baş ettiniz?

- SGK karşılıyor mu? Devlet hastanesinde dahiliyeye yazdırabiliyor muyuz?

- Beraberinde nikotin sakızı kullanmaya ihtiyaç oluyor mu?

Teşekkürler.

sigarayı bırakmak istiyosan içmeyi bırak, nikotin bandıyla sigara içmeyi ertelersin anca. (2012 yılında bıraktım).

  • nahtoderfahrung  (28.06.19 21:06:49)
bi ara kullanmistim sonra tekrar başladım. ondan sonra bandsiz bıraktım daha rahat oldu

  • all girls dream  (28.06.19 21:20:42)
@nahtoderfahrung, cevabınız sorduklarıma pek yanıt olmadı ama katkınız için teşekkürler.

  • scientia dux vitae certissimus  (28.06.19 23:35:56)
Yanıtlarım pek yeterli olmayacak çünkü 2 gün kullandım.

Ağır içiciyim, ilk gün kendimi zorladım. Nikotin sakızı ile kombinledim ve sigaraya dokunmadım. İkinci gün bu kombine devam ettim ama dayanamayıp bantı çıkardım ve sigara içmeye devam ettim.

Yoksunluk krizinde nikotin sakızı öneriliyor patlama hissi ile beraber krizi atlatabilmek için.

Sgk konusunda bilgim yok ama sanmıyorum. Sigara Bırakma Poliklinikleri var onlarla görüşebilirsiniz.

Sigarayı bu tarz destekler olmadan bırakmak en etkili yöntem gibi gözüküyor.
  • reyals  (29.06.19 07:48:49)