[]

Üzerime Kitap Tavsiyesi Atın - BK Dİstopya Fantazya

türleri saydım yukarıda ama fantazya demişken drizztin ışık hızındaki palalarını, yüz milyor atom bombası gücündeki alev topu büyülerini değil de misal okuyanınız varsa stephen graham jones un melezleri gib fantazya arıyorum. bilim kurgu için uzay operalarından ziyade ursula ayarında yazarlar; 1984 gibi klasikleşmiş distopyalar yerine dorris lessing in hayatta kalma güncesi gibi kurguları arıyorum. ayrıca lütfen ursula demeyin çevrilen kitaplarının yarısından fazlası mevcut.

misal şu anki listemde üç cisim problemi, karanlık orman, Cormac McCarthy nin yol kitabı -filmi de vardı-, saramago nun körlük adlı kitabı var.

aklımda dorris lessing in agostaki kanopus arşivleri serisi var. okuyan varsa eğer yorumlarını alabilirim.

bunun dışında yukarıdaki kriterlere göre tavsiyelerinizi fırlatıverin üstüme.

 
Şu anda jean-cristophe grange’ın ölüler diyarını okuyorum. Kitap bayağı sardı, gayet akıcı bir dille yazılmış, tavsiye ederim.


  • dedim sozluk falan beni bozar  (28.06.19 13:39:23) 
daha dün tavsiyesini aldım ben de: stanislaw lem, başta solaris olmak üzere tüm eserleri.


  • sagopa kajmer mahlas kafkef  (28.06.19 14:18:17) 
ben arkadaştan cesur yeni dünyayı çaldım, başlayalım birlikte:p


  • sameidiot  (28.06.19 14:43:31) 
Şimdilik the handmaid's tale kitabını ve dizisini tavsiye ederim, distopya olarak.


  • put it in your appropriate place  (28.06.19 15:14:34) 
Perdido sokağı istasyonu
Serçe
Yaban diyarlarda yabancı
Ubik
Androidler elektrikli koyun düşler mi?
Vakıf serisi
  • zihua  (28.06.19 15:20:12) 
@sagopa kajmer mahlas kafkef solarisi okumuşştum, onun dışında bir de aden var okuduğum. lem çok sağlandır ama ağırdır biraz, hepsini okumasan da solaris i mutlaka okumanı tavsiye ediyorum ben de.

@sameidiot yıllar önce okudum kusura bakma :) cesur yeni dünyayı okuduktan sonra evgeny zamyatin in "biz" romanını okumanı tavsiye ederim.

@put it in your appropriate place handmaid's tale çok popiymiş gibi geliyor nedense. en azından sonrası için alırım listeye.

@kayıtsız @zihua androidler elektrikli koyun düşler mi yi uzun zamandır düşünüyordum da altıkırkbeşten yayınlandığı için almıyordum. aslında pkd nin kitaplarını sırf bu yüzden almadım, yüksek şatodaki adam ve bu kitabı o kadar okumak istediğim halde. şimdi alfa yayınları basmış pkd nin çoğu kitabını, çevirisi hakkında bilginiz var mı? 6,45 i aratır mı?

bu arada zihua, serçe çok sevdiğim bir kitaptı, eğer sevdiysen ve okumadıysan devamı "tanrının çocukları" nı da mutlaka okumalısın. devam kitabını okumadan hikaye yarım kalıyor.
  • issiz karga  (28.06.19 16:10:51 ~ 16:11:12) 
lovecraft'ın tüm eserleri

delicious tacos'un "finally some good news" kitabı - amazon.com ya da amazon.de den alabilirsin, indirimini takip et, indirimde olmasa bile 10 dolar
  • inekadam  (28.06.19 16:47:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.