ötv kalkar mı ?

ötvye ne olacak ?

Kalkarsa eğer kalktığı gün sıfır duster ı çakarım.

  • paudi  (28.06.19 13:06:18)
bu saatten sonra hiç bişey kalkmaz, al elektriğe yüzde 15 zam yaptılar bile, doğalgaza da olur, suya da, aklına gelen herşeye, ötv kalkar mı sence bu şartlarda? gümrük vergisine bile ek üstüne ek vergi çıkarttılar.

  • Fodera  (28.06.19 13:10:06)
kalkar ama bi değişik kalkar. :) kaçacak yer ararız kalkınca öyle söyleyim.

merkez bankasının yedek rezervleri bile hazineye katıldı daha dün, sence ötv kalkar mı? :)
  • reanarchy  (28.06.19 13:16:02)
nasıl kalkacak, imkansız. vergi harici bu devletin gelir kaynağı mı var doğru düzgün. öyle olsa son 3-5 senede her şeyin vergisine zam gelir miydi?

ekonomiyi hareketlendirmek için ötv'den kısarlarsa üreticiye, satıcıya vergi gelir. öyle olursa ötv olmaz ama ürünün çıplak fiyatı artar.

bir teşvik gelecekse sektör bazlı ve şartlara bağlı gelir, onun da piyasayı kurtaracak kadar olacağını sanmıyorum.
  • Jux  (28.06.19 13:18:33)
Imkansiz. Ruyada bile goremeyiz. OTV artmasin da...
Merak ettigim sey kalkma ihtimali nereden akliniza geldi? 40 yil dusunsem aklima gelmez.

  • stavro  (28.06.19 13:22:43 ~ 13:25:59)
(bkz: çabuk kalktı dikkat edersen)

nereye kalkıyor? adamlar öte oranını enflasyon ile artırmayı keşfettiler, yükledikçe yüklüyorlar...
  • babilbaligi  (28.06.19 13:22:43)
1 milyon tl uzeri gelire %50 gelir vergisi geliyor, otv kalkar mi sizce :)

  • tahtakafa  (28.06.19 13:34:53)
Hahahahahahahahahahaha
Hahahahahahahahaha

  • Aşk Adamı  (28.06.19 14:27:06)
İhtiyat akçesi ne kadar? 40 milyar tl
Ötv den toplanan para ne kadar 150 milyar TL.
Şuana kadarki bütçe açığı ne kadar 66 milyar tl
Yılsonu bütçe açığı hedefi ne kadar 80 milyar TL.
Yeni vergiler geliyor. Otv den 150 milyar TL alırken 66 milyar TL açık olmuş hedef de aşılacak. Bu durumda nasıl 150 den vazgeçebilirsiniz?
  • ykyt  (28.06.19 14:31:42)
bir süreliğine kalkar mı ? imkansız denemez.
peki sonuçları ne olur? satışlarda patlama olur, yurda girecek bu araçların yurt dışı faturaları döviz olarak ödenmek zorunda olduğundan dövize talep artınca liranin değeri daha da düşer. dış borç artar. yurda dövizle gelen ithal her şeye zam gelir. en basitinden benzin 10 lira olur. şu an ötvli 80.000 ötvsiz 60.000 lira olan kia picanto döviz artışı ile birlikte yine ötvsiz 80.000 in üzerine çıkar. ötv nin kaldırılması paradoksa dönüşür.

  • dadasalon  (28.06.19 15:44:56 ~ 15:45:36)