sosyal yardım? katılır mısınız?

normalde işyerlerinde birisi evlendiğinde, çocuğu olduğunda vs. diğer arkadaşların birleşip altın gibi hediyeler alması alışık olduğunuz bir şeydir. şimdi şöyle bir durum düşünün. varsayalım, yeni geldiğiniz ya da bir senenizi geçirdiğiniz işyerinde düğün, doğum vesaire, tek tek para toplamaktansa, herhangi bir kutlama olsa da olmasa da her çalışandan sosyal yardım adı altında her ay cüzi miktarda para toplanıyor veya hatta izni dahilinde maaştan kesiliyor. buna katılır mıydınız?

Hayir mantikli bulmadim. Bir durum oldukca para toplanmasini tercih ederim. Ozel gun olur diye pesinen cebimben para cikmasini istemem. Cok gereksiz ve sacma bir uygulama.

  • stavro  (27.06.19 12:16:19 ~ 12:16:30)
Maaştan kesilmesine katılmam

  • kondansator  (27.06.19 12:46:27)
katılmam

  • aquarium  (27.06.19 13:09:03)
Bizim kurumda yapıyorlardı bunu (devlet dairesi) sonra cok kavga gurultu oldu kaldirildi. Sistem ve sistemdeki parayi yönetenlere dair suclamalar vs oluyor o yuzden sikintili bi durum. Yuruyen bir sistemse ben olurdum her seferinde kime ne vericem diye dusunmekten kolay.( Soyledigim kurum 300-400 personelli bi yerdi)

  • red g  (27.06.19 13:09:33)