Bu durumda ne yapardınız?

Sevgiliniz tanışmanızdan aylar öncesinden çok yakın, uzun yıllardır dost olduğu ,çok güvendiği, evinde defalarca kaldığı karşı cins bir arkadaşıyla 9 günlük bir lüks gemi turu ayarlamış. İkisi için de daha uygun bir bütçe olması açısından aynı odada kalma ayarlanmış çünkü ayrı ayrı odalar seçilseymiş her ikisi için de 1.500'er euro, toplamda 3.000 euro civarı maliyet artıyormuş, yani ciddi bir rakam. Bu tatil henüz tanışmanızdan önce ayarlandığı için o tarihlerde yorum yapma şansınız olmamış fakat şimdi bunu öğrenseydiniz ne yapardınız, düşünceniz ne olurdu?

Yorumlarınıza yaş ve cinsiyet bilgilerinizi de eklerseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler :)

E 29

Godoş olmadığım için izin vermem.
  • (s)AINT  (26.06.19 19:23:23)
  • paudi  (26.06.19 19:25:33)
  • güneyli çocuk  (26.06.19 19:26:31)
Şimdi geniş diyenler olacak, sevgilime güveniyorsam (ki güvenmediğim kişiyle sevgili olmam) arkadaşını da tanıyorsam ve niyetinin bozuk olmadığını düşünüyorsam iyi tatiller dilerim :) dostun kadını erkeği olmaz.
31 k

  • pati  (26.06.19 19:27:21)
Öncelikle siz cinsiyet ve yaş belirtseydiniz keşke. Şimdi bir kaç husus mevcut. Geniş ya da godoş, gavat, alagavat değilim. Ancak burda ki önemli hususlardan biri sevgilinizin tutumu. Tabi gideceğim sanane tarzı bir yaklaşımı mı var, ya da "biliyorum gitmemi istemiyorsun ancak çok önceden ayarladık vs" mi diyor ? Ayrıca siz o şahsı tanıyor musunuz ? , tanımıyorsanız tanışın. Belki kanınız kaynayacak. Ne kadardır arkadaşlar, uzun süredir samimi arkadaşlar mı gerçekten. Karşı cinsin sevgilisi var mı ?.

Ayrıca, siz tanışmadan önce gerçekleşen bir durum için iptal etmesi mantıklı değil. İlişki süreniz ne kadar ?, size ne zaman söyledi, Sizin için önemli olan aynı oda olması mı ? ayrı oda olsa bile aynı turda olduktan sonra oda farketmiyor gidip gene aynı odada yatabilirler.
Cevaptan çok soru sordum ancak bu durumlarında önemli olduğunu düşünmekteyim. En azından aynı durumda ben olsaydım bunlar çerçevesinde değerlendirirdim.

E 27
  • fezagezgini  (26.06.19 19:38:05)
gider.

e 30
  • carabelli  (26.06.19 19:49:41)
Gidebilir. K 34

  • somethinginthewayshemoves  (26.06.19 19:52:44)
1 yil sonrasina ayarlamamistir herhalde. bu durumda iliski yeni.

karsi cins arkadasi olabilir sevgilimin ancak bu kadar yakin bir arkadasligi ben kabul edemem. ben zaten onun hayatinda yeniysem ben ayrilir gecerim. para odemis ayarlamis. ne olacagimiz belli degil iptal et diyemem.

mumkunse ben de ayarlar onlarla giderim. degilse de asla dayanamam ayrilirim.

cok genislik oluyor bu. boyle insanlar nasil sevgili yapiyor da guvenilmelerini bekliyorlar anlamiyorum.

ben kadinim ve daha once aldatildim. artik hic kimseye guvenmiyorum. bu kadar yakin oldugum 1 tane bile erkek arkadasim yok.
  • batlegolas  (26.06.19 19:55:20)
28 k

İlişki yeni ise ve karşı cins tanıdığım güvendiğim biri ise bişey diyemezdim heralde. Güle oynaya yollamazdim ama gitme de diyemezdim galiba.
  • elorelia  (26.06.19 19:57:43)
Şimdi önce açık olayım, böyle bir tur söz konusu ve ben değil de o gidiyor öyle mi?! Onun yerine benim gitmem için her türlü psiliği yabarım bir kere, rüşvet teklif ederim, ben gideceğim sana ne oluyor derim (*-*). Baktım başarılı olamıyorum gitsin, ne yapayım. Hayır sorun benim için kiminle kalacak, ne olacak değil ki. Bne giddemiyorum güzelim tura. Pis ya. Bak bi uyuz oldum şimdi içten içe sevgilime. Cevap: gider. Kadınım.

  • velvetmorning  (26.06.19 19:59:49)
Bence sakıncalı durum. Non refundable ise bile sağlık raporu ve ısrarla iptal ettirmeye çalışılabilir.

Erkek 25
  • havadakarada  (26.06.19 20:09:31)
Asla izin vermem. Arkadaslik ve dostluk sinirlarini asmis bi iliski. Tamamen keyfi bir durum.

  • cilekesgargi  (26.06.19 20:18:36)
Gavat olmadığım için karşı tarafa parasını verir sevgilimle beraber giderdim. Kabul etmezse sevgilimi göndermezdim,giderse ayrılırdım.

  • Pertev nail  (26.06.19 20:18:53)
ilişkiden önce ayarlanmışsa gitme demeye yüzü olmamalı insanın, izin vermem diyenler falan çıkmış bi de. benim sevgilim izin vermiyorum dese sana mı sorucam hödük derim mesela.

sevgilim güveniyor ve aynı evde defalarca kalmışsa benim için hiç sorun yoktur. bu kadar yakınsa zaten tanıyorumdur elemanı. tehlikeli olduğuna dair bir ibare yoksa(ki varsa gerekli aksiyonu önceden almışımdır) hiç problem etmem.
28/E
  • Jux  (26.06.19 20:22:40 ~ 20:23:51)
Yine ilkel kabile insanlari bir araya toplanmis :)

Kendisi isterse gider, benlik bir durum yok derdim.

E 32
  • bosver nicki  (26.06.19 21:10:44)
k 25 gider ama geldiğinde beni göremez :)

  • hakyememyemekyerim  (26.06.19 21:28:01)
İki dost oldukları kadar sevgilisi olmayan iki insanın ayarladığı bir tatil olarak da bakabilirdim olaya. birlikte ilk tatilleriyse Belki o tatilde aralarındaki arkadaşlık boyut değiştirecekti, bilemeyiz şeklinde kötü niyetli düşünebilirdim. İsterse gerçekten kardeş gibi olsunlar çok hoşlanmazdım durumdan.

Ayrıca Tatili Yıllar önce ayarlamadıklarına göre yeni bir ilişkideyiz demektir. Çok eski olmayan bir ilişkide ne Arkadaşını ne de sevgilimi çok iyi tanıyorumdur zaten. Ne de böyle streslere değer. O yüzden Çözüm bulunamıyorsa hiç uğraşmaz ayrılırdım.
26 K
  • aquarium  (26.06.19 21:34:52)
çok düz mantıkla bir şey olacağı vardıysa şimdiye kadar olurdu zaten. kendi adıma karşı cins arkadaşımla tatile gittik, yalnız kaldık, vs. kendi adıma sorun görmem, bir süre içim içimi yer ama bu benim problemim. 38 e

  • selam  (26.06.19 21:39:44 ~ 21:41:07)
Gidebilir +1
Sen yokken ayarlanmis bir program.
Defalarca karsi cins arkadasimla ayni odada kalip tatile gittim.
Kimseyi 7/24 gozleyemezsin aldatmak isteyen ogle arasinda da aldatir markete alisverise giderken de.

30 e
  • integral almayi bilmeyen muhendis  (26.06.19 21:54:50)
Fuckbuddydir onlar... 9 gün tavşanlar gibi sikişirler. Karşı cins arkadaşıyla baş başa tatil ayarlayabilen bir kız bana gitmez zaten.

  • benim adim kerim hepinizi severim  (27.06.19 00:07:56)
@benim adim kerim hepinizi severim +1

ben olsam direk "ben de izliyimmi nolur" derdim pijliğine...
  • Tears of Devil  (27.06.19 00:13:50)
Alagavatlığın lüzmu yok. Ne tatili hıamına.

  • datnet  (27.06.19 00:33:57)
29e

  • datnet  (27.06.19 00:34:10)
30 E
Bu derece sığ bakış açılarının olduğunu görmek mutsuz etti beni be :(
Jux +1
  • tesla01  (27.06.19 09:32:29)
çok tatsız bir durum. yani sevgilim karşı cinsle tatile çıkıyormuş, aynı odaymış falan diye değil ama; sevgilimi 9 gün görmeyeceğim diye tatsız bir durum. o yatta katta keyif çatarken ben işe gideceğim, eve geleceğim boş duvarlar bana bakacak, salonda uyuyakalacağım kimse uyandırıp yatağa yatırmayacak vs. özetle onunla olmayı çok özlerdim.

ama gidebilirsin/gidemezsin demek benim hakkım değil, çocuğum mu o benim? o karşı cinsle de sevişecek olsalar şimdiye kadar sevişirlerdi zaten ve bir elektrik almış olsalardı sevgilim benimle sevgili olmazdı.

28, K
  • istanbul kanatlarimin altinda  (27.06.19 10:16:20)
yaşlar 35-40+ysa gidebilir değilse sadece siktirip gidebilir

edit: 22E
  • tabii lan manyak mısın  (27.06.19 13:16:56 ~ 13:17:11)
38E
gidemez, 1500 euro ben vereyim adamın hakkını satın alayım derim
kabul edilmezse de ayrılırım.

ateşle barut yanyana durmaz
içki içilecek, 9 gün mavi tur, bi şarkı, bi gülüş, bi omuza yatış
  • Corc  (27.06.19 13:35:24)
Cok afedersin, sekerler oyle isi...
Hic baski yapmam, gidecekse dondukten sonra baska sevgili bulmasi gerektigini bildiririm.
Benim mudahale etme ya da yorum yapmama kalmadan kizin kendisi iptal etmeli zaten. Bunu ben soyluyorsam zaten sikinti var.

Siki arkadaslikmis, dostmus, guvenilirmis, zartmis zurtmus anlamsiz geyikler bunlar. Realist olunmali. Guldurmeyin adami.
31E
  • stavro  (27.06.19 13:46:14 ~ 14:09:51)
bakış açısı herkeste aynı, sevgilisinin sadece bir kişiyle tatile çıkabileceğini düşünenlerle dolu yanıtlar.

aralarınds bir şey olacak olsaydı, evvelden olurdu.
şimdiye kadar olmamış olması olmamasına garnti değilse de, şimdiye kadar bir şey olmadan bir de kadının sizinle ilişkiye başlaması olmayacağına garantidir.

''o tatilde eğlenirken sen sıkılacaksın işe gideceksin'' diyenler kadının yüzüne karşı ''içim rahat olmaz'' diyor.

hadi o zaman şöyle düşünelim: sizin daha da büyük planlanmış ve başka bir kadınla katılacağınız etkinliğiniz de aynı dokuz güne rastlıyor olsun. o halde aynı ''iç rahatsızlığı''nı yaşamazdınız.

mutlu olamam diyenlerin amacı karşısındakinden daha mutlu olmak. kıskanmak, komplekse girmek, tamamen ego'yu korumaya yönelik eylemler işte.
  • Etanglement  (27.06.19 13:51:18)
yanıtlayanların çoğu sevgilinizi dostundan ilk adımı bekleyen bir yer gibi görmüş ve bu tatili ise o ilk adımı atmaya fırsat olarak saymış.
sorun burada başlıyor

  • Etanglement  (27.06.19 13:56:01)
kendi acimdan dusunuyorum, 10 yildan fazladir tanidigim cok yakin arkadaslarim var ve en ufak bir guven sorunumuz yok. birlikte tatile cok gitmisizdir, ayni odada ayni yatakta bile yattigimiz cok olmustur. simdi ben bu arkadaslarimdan biriyle bir tatil plani yapmis olsam ve daha sonra hayatima biri girse ben istemiyorum gitmeni dese (nasil diyebilir) onun icin bu tatili iptal etmezdim, ayni durumda bende etmesini istemezdim. E29

  • tahtakafa  (30.06.19 15:44:17 ~ 15:45:50)