[]

Toefl-ibt

Amaç : pilotluk başvurusu
Hedef : toelf (ibt) 75

Hangi kitabı seçmeliyim ?
Fiyata takılmayın 60tl ye alıcam hangisi olursa.

Ets
Cambridge
Longman
Barron

Başka öneriniz var mı ?

edit: sadeleştirdim.

 
Seviyen B1-B2 dolaylarindaysa kendi imkanlarinla, internetten bulacagin materyallerle calisman yeterli olur dostum hic para harcamani tavsiye etmem.


  • stavro  (26.06.19 15:18:00 ~ 15:18:12) 
reading ve listening'e cambridge ile hazırlanmıştım
speaking ve writing'e fullnote ile, internet üzerinde bulabilirsin, basılı bir kaynakları yok sanırım, joseph diye bir adamın videoları vardı.

2015: 97
2017: 96

ek not: yök'ün geçen senelerde okullarda yapılmayan TOEFL sınavlarını gerçersiz olduğuyla ilgili bir kuralı çıktı. ben bunu bilmeden girdim, yüksek lisans başvurumda toefl'ı kabul etmediler.
pilotluk için böyle bir durum olacağını sanmıyorum ama yine de bir araştırın, o kadar emeğe yazık olmasın.

başarılar
  • ilkot  (26.06.19 15:50:35) 
ben zamanında ets ve barron un bir deneme seti vardı, gerçek sınav gibin çözüyodun bilgisayardan ondan 3 er 4er tane çözüp girmiştim. faydalı idi.

writing için kitap gerekli olur, kalıplar önemli.

75 zor bir puan değil bu arada.
  • kveldulv  (26.06.19 16:03:13) 
Dolarin tersine hareket eden diye bir kur yok.


  • stavro  (26.06.19 16:35:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.