görevde olan başarılı generaller var mı?

askeri zekasını söyle ispatlamış diyeceğimiz generaller kaldı mı ergenekon'dan sonra? kimler onlar?

kalmadı.

nerede ispatlayacak acaba başarısını? sınır ötesi operasyonlarda başarı gösteren herkes tek tek tasfiye edildi. Kardak operasyonunda başarı gösteren ekip hapse atıldı, terör örgütü ile mücadelede olağanüstü başarılar gösterenlerin tamamı dışlandı.

suriye operasyonlarında başarı gösteren ve ince'nin "apoletlerini sökerim" dediği bir paşa vardı, Temel Paşa. kendisi ilk fikir ayrılığında kenara atıldı, hemen kızak göreve çekildi. Oysa başarıları hiç de ufak değildi; üstüne gittiği terör örgütlerini aniden küçük bir kuvvetle çok kısa zamanda kıstırmayı başarmış bir komutandı. nitekim itirazında haklı çıktı ama kimse hatırlamıyor tabi.

orduda çok yetenekli subaylar generaller var. ama kimse kendini gösterip öne çıkmak istemiyor. herkes durumu idare ediyor, göze batmaktan korkuyor.

yetenekli askerler her zaman var, ama içlerindeki cevheri içlerine gömmek zorunda kalıyorlar maalesef. dolayısıyla adlarını sanlarını hiç ama hiç bilmiyoruz.
  • babilbaligi  (26.06.19 13:06:52)