[]

uzaktan kodlama yapmak için server gibi bir şey arıyorum

seyahate çıkacağım fakat uğraşmam gereken projeler var. normalde evde, okulda laptopumda yapıyordum herşeyi. kodlarımı yazıyordum. ama seyahatte laptop taşımak istemiyorum. hostellerde filan kalacağım çalabilirler. hatta bunun için ucuz bir laptop alayım çalınırsa da üzülmem gibi düşünmüştüm ama ucuz laptop da yok doğru düzgün. en dandikleri bile pahalı. usb flashdisk'e linux kurup onu taşımak geldi aklıma ama belki heryerde bilgisayar bulamayabilirim. en son ise aklıma gelen şey ise bir server gibi bir şey kiralayayım. uzaktan bağlanayım, programlama dilleri, modüller, kütüphaneler yükleyeyim. ne zaman istersem telefondan ulaşayım. veya bir bilgisayar bulursam kolayca oradan ulaşayım.
illaki vardır böyle bir servis veya benzer şeyler. ne önerirsiniz? 
ama telefondan ne kadar kullanışlı olacak ki? klavye vs lazım.

ben böyle durumlarda evdeki bilgisyarı açık bırakıyorum. teamviewer çalışır durumda bekliyor. bilgisayar bulduğum bir yerde bağlanıyorum.

benzer şekilde bahsettiğin gibi bi bilgisayar oluşturabilirsin. Microsoft Azure ve Amazon WPS(sanırım) böyle hizmetler veriyor. saatlik charge ediyor.
  • sttc  (25.06.19 20:04:16 ~ 20:05:10) 
windows kullanmayacaksan, vultr veya digitalocean kullan. windows kullanacaksan fiyatı sana yaptığın seyahatten fazlaya gelir, evdeki laptopu açık bırak teamviewer yap.


  • nahtoderfahrung  (25.06.19 20:05:03 ~ 20:05:26) 
aws cloud9


  • eksi sozlukte eksiyen adam  (26.06.19 09:50:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.