Kira Kontratı Yenileme

Emlakçı 200 lira kontrat yenileme ücreti istiyor. Normal mi bu?

Afedersin ama, soyle guzel bi hassektor cek ! 20 yildir onlarca kira aldim boyle bisi duymadim. Kiracin adamsa(guvenilir anlaminda) yenilemene gerek bile yok.

  • tunaktunaktun  (25.06.19 18:28:07)
hicbir sey yapmazsan otomatik yenileniyor zaten. komik adammis vesselam.

  • brkylmz  (25.06.19 18:29:51)
Kiracı benim tunaktunaktun

  • adwokat  (25.06.19 18:33:28)
hayatımda duyduğum en orijinal keriz silkeleme denemesi olabilir

  • cay koy geliyorum  (25.06.19 18:38:49 ~ 18:39:01)
Zaten aksi bir durum yoksa kontrat otomatik yenileniyor :)
15 yıldır kiraciyim ve kirada evin var hiç duymadım böyle bisey.

  • brnbrs  (25.06.19 18:43:35)
kontrat bittikten sonra ilk kira ödemesi yaptığın anda kontrat otomatik yenilenir. fakat burada tek ince çizgi kirayı banka üzerinden yatırıp seçeneklerden kira seçmek.

  • veri  (25.06.19 18:48:24)
Nazik bir dille ben bu durumu evsahibi ile konuscam de emlakciya. Sessiz kal.evsahibi seni ararsa arzu ederseniz kirtasiyeden kontrat alip imzalayalim 200 lira boyle bisi duymadim.kusra bakmayin de.

  • tunaktunaktun  (25.06.19 18:54:39)
Konya'daki emlakçılar bunu yapıyor. komisyon almayıp yıllık alıyorlar. bazıları hem komisyon hem yıllık yenileme ücreti koparmaya çalışıyor. Yasal olarak bir hakları yok sanırım ama başa bela olabilirler.

  • bahoho  (25.06.19 18:56:47)
Sormasi ayip emlakci ile neden muhattapsiniz.Normalde emlakcinin ortada olmamasi lazim

  • turkuaz  (25.06.19 19:19:38)
@turkuaz
Ev sahibinin 20 tane evi var. Muhatap olmak istemiyor haliyle. Görmedim, tanımam etmem. Kirayı da emlakçıya veriyoruz.

  • adwokat  (25.06.19 19:33:12)
kira bankaya yatırılır, elden verilmez. biz evsahibi olarak boşuna mı bir ton vergi veriyoruz her ay?? 200 lira da anormal.

  • hocam  (25.06.19 19:46:23)
Kapıya dayanıp açılmıyor enişte diyip damattan bahşiş koparmaya çalışan kayınço gibi aq. Öyle bi ücret yok.

  • [GODDARD]  (25.06.19 20:02:51)
Verin ama mutlaka kontrata ekleyin 200 tl ödediğinizi , nasılsa size makbuz kesmeyecek o kontratla vergi dairesine şikayette bulunun sonra seyredin makbuzsuz yaptığı her işlem için geriye dönük cezaları.

  • synax  (25.06.19 21:05:44)
Kira kontratı ev sahibi ile kiracı arasında tipik imzalanan sözleşme ise adi anlaşma diye geçiyor. Yargı kurumlarında bir etkisi yok. Noter onaylı olduğunda hukuka tabi oluyor. Belki de bu ücret noter ücreti olabilir. Ama bu sefer de sizin vekalet ve imza işleriniz olur. Ev sahibinin başka bir kiracısını tanıyorsanız sorun derim. Ama ben de ilk kez duydum yenileme ücreti şeklinde bir tabiri.

  • zagem  (25.06.19 21:32:41)