özel öğrencilik müessesesi mantıklı mı?

tezsizi açılmıyor. tezlisine de başka bir programda kayıtlı olduğum ve sona geldiğim için başvuramıyorum. bu durumda özel öğrencilik başvurusu yapıp gelecek dönemde de tezliye başvursam nasıl olur?
bana mantıklı bir hareket gibi geliyor ama siz ne dersiniz?
bu durum kabul alıp alamamı olumlu ya da olumsuz etkiler mi tezliye başvurduğumda?

bence mantıklı, hocalarla muhabbetti ilerletip normal mülakatta işini garantiye alırsın. ayrıca bir durum oluşup programı bırakırsan zararın daha düşük olur (özel ünv için) ayrıca zaman kaybını azaltırsın.

  • yeahbutso  (25.06.19 20:11:02)
özel öğrencilikte aldığın kredileri saydıramıyorsun :( onun dışında çok avantajlı, hocalarla tanışıklık tezli program için kolaylık.

  • anais  (25.06.19 20:51:10)
Bence de mantıklı özellikle hocalarla tanisiklik ve kuracagin iyi diyalog sana mulakatta arti puan kazandirir. Benim de bildiğim kadarıyla özel ögrenciyken aldığın dersleri saydırabiliyorsun ama üniversiteden üniversiteye göre değişir. Yönetmeliği acip okuman ya da enstitüyu arayip sorman daha mantıklı olur. Bir arkadaşım ales sartini sağlayamadigi icin doktoraya basvuramadi ancak özel ogrenci olarak 2 ders aldi. Ve şu an doktora mulakatini geçmesi garanti gibi bir şey. Tabi dedigim gibi hocalarla iyi iletişim ve bölümü istedigine dair iyi bir imaj çizmen lehine olur.

  • Amaranta ursula  (25.06.19 20:58:07)
emin değilim ama 3 ya da 4 derse kadar saydırabiliyorum eğer tezliye geçersem dün öyle okumuştum yönetmeliği. başvuruyorum o halde allah affetsin artık.

  • Efoody  (25.06.19 22:32:45)