javascript ile scroll işleri

sevgili javascriptseverler!

bir proje için ekşi sözlüğün sol frame'inde kullanılan javascript numaralarından bir tanesini çevirebilmem gerekiyor. ama gel gör ki işin %90'ını yapabiliyor olmama rağmen bilgi eksiğimden dolayı sonuçlandıramıyorum. ve maalesef javascriptte birazcık zayıfım.

ne var bu kodda:
sol div'in içerisinde başlıklarda aşağıya doğru scroll edip bir linke tıklıyorsun. Açılan sayfa yüklenir yüklenmez önceki sayfadaki scroll ettiğin yere otomatik olarak scroll oluyor.

ben ne yapabiliyorum:
ben div içerisindeki scroll seviyesini "scrollTop" ile bulabiliyorum. Ve "scrollTo(x, y)" ile yeni bir sayfada otomatik scroll yapabiliyorum.

bana ne lazım:
sayfada örneğin 300px aşağıya scrol edip orada bir linke tıkladığımda bu "300" değerini bir şekilde gizli bir şekilde yeni sayfaya post edebilmeliyim ki yeni sayfada scrollTo ile oraya otomatik olarak gidebileyim.

burada tıklanan şey bir link olduğu için bu post methoduyla göndermeyi nasıl yapacağımı bilemedim. muhtemelen birçok kişi için çok kolaydır.

yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Post etmeden de localStorage ile yapılabilir.

www.w3schools.com
  • sacco  (25.06.19 16:41:58)