[]

İstanbul üni doktora programlarında yayın çıkarma zorunluluğu var mı?

Bazı okullarda makale ya da bildiri yayınlamadan doktora mezuniyeti olmuyor. İÜ'de bu zorunluluk var mı?
 
Kesin bir bilgim yok ancak 2013 ve sonrasında çoğu üniversiteye doktorada yayın şartı getirildi. Zorunlu olma ihtimali yüksek, yine de arayıp görüşmenizde yarar var.

Hatta aklıma ilk gelen; uluďağ üniversitesi yüksek lisansta dahi makale yayını istiyor artık.
  • burclarainanmam  (25.06.19 03:29:39) 
İÜ'de sağlık bilimleri enstitüsü istiyor, diğer birimleri bilmiyorum ama. Lisans bitirme projenizi yayın haline getirip bir dergide yayınlayınca onu bile kabul ediyorlar.


  • anthemis nobilis  (25.06.19 09:05:50) 
enstitüden enstitüye değişmekle birlikte, @burclarainanmam'ın dediği gibi, giriş tarihiyle alakalı, sizinle aynı enstitüde öğrenci olan biri makale yazmak zorunda değilken siz yazmak zorunda olabilirsiniz. en iyisi ya yönetmeliği okumak ya da öğrenci işlerinden biriyle görüşmek


  • kerkük zindanı  (25.06.19 09:36:15) 
çoğu yüksek lisans bölümlerinde bile artık var bu zorunluluk. yüksek ihtimal vardır.


  • ezkaza  (25.06.19 12:56:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.