Araba alinmayacak sehirler hangileri?

Güvenilmeyecek olan, araba konusunda uckagitcisi bol olan sehirler.
Onyargi blablabla geyigi yapmayalim lutfen. Varsa bu konuda aklimiza gelen sehir, onu yazalim.

gaziantep - şahinbey.

  • Tears of Devil  (24.06.19 23:00:39)
İstanbul, adana, hatay, bursa ilk aklıma gelenler.. İklim ve trafik etken bunlarda. Bursada da cok fazla tamir görmüs arac var.

  • primetime  (24.06.19 23:01:44)
Nemli iklimden aşırı sıcak illerden alma

  • photo85  (24.06.19 23:03:57)
o değişir ya.

bir arkadaşım megane aldı mesela, 4. sahibi falan oldu aracın. sonra başkasına sattı, sattığı kişi de galeriye satmış. galeri de, "ilk sahibinden megane" diye satıyordu aracı. şehir adana.

yavşak dolu etraf. şehirden bağımsız.

aldığın kişiyi ölçüp tartman lazım, biraz insan sarrafı olman lazım. ben mesela iş kuleleri'nde, iş bankası'nda çalışan gayet güvenilir birinden aldım aracı. araçtan çok adamı tanımaya çalıştım denebilir. 40000'de sıfır gibi araçtı zaten, hala kullanıyorum, 2 yıldır da tık demedi. sorsan "istanbul'dan araba alınmaz ağğğbi." diyen bir sürü kişi çıkar. gayet de alınıyor işte.

dağlık alanlarda, tarlalara sürülen yerlerde (özellikle doğu / güneydoğu anadolu bölgeleri) temiz araç bulmak zor. yollar leş, genelde de çok hor kullanılıyor araçlar. içi, alt takım falan perişan oluyor. ben olsam almazdım oralardan.

ve tabi ki, az önceki yavşak örneğinden anladığınız üzere, galeriden de araç alınmaz (işini düzgün yapan galerileri tenzih ederim de).
  • avianthem  (24.06.19 23:06:03)
tanıdık olacak biraz da,mutlaka bi bağlantı olmalı arada..

  • since1907  (24.06.19 23:13:12)
konya'dan ve konya'dan geçmişi olan arabayı sakın almayın tavsiye.

  • m orak  (24.06.19 23:19:07)
Tanıdık,akraba bile kerizliyor, anneme uzak bir akrabanın hyundaini almıştık, kadın kaldırıma çarpmış arabayı söylememişti bize çok sonra fark ettik. Araba sürekli sola çekiyor tamirine de bi sürü para istemişlerdi.Arabadan gerçekten anlayan biriyle gitmek bakmak lazım alınacak arabaya. Sıfır araç için de geçerli. 2003'te aldığımız VW golf mesela gemiden taşınırken düşüp takla atmış, 10 yıl sonra arabayı satarken öğrendik.

  • mirafiori  (24.06.19 23:36:05)
ankara polatlı

www.youtube.com
  • trajikomix  (24.06.19 23:38:06)
Gaziantep’te çalıntı araba satışı çok olur.

  • Uncle Sam  (24.06.19 23:38:46)
adana antep genel olarak akdeniz bölgesi buralarda change muabbeti çok olur.

sen güvenilir şehirler ankara muğla karadeniz illeri. eğer deniz olmayan bir şehirde kullanmayacaksanız denizi olan kentlerden almamanızı öneririm.
  • mikahakkinen  (25.06.19 08:38:58)
gaziantep şahinbey +1,

zaten hangi modele girseniz gaziantep şahinbeyde satılık 1 tane araç görebilirsiniz.
  • kraldan cok kralci  (25.06.19 08:40:00)
Gercekten Gaziantep Sahinbey'de cok arac goruyorum evet:)
Kahramanmaras da oyle.

  • stavro  (25.06.19 08:44:32)
Şahinbey zaten söylenmiş, Konya - Karatay, Samsum-İlkadım, Ankara-Polatlı ve son olarak Kocaeli/Sakarya bölgesi.

Polatlı mimlenince, Polatlı'lı sahtekarlar artık ilanlara Polatlı diye değil, çayyolu, yaşamkent filan diye ilan giriyorlar. Bu bölgelerde şüphelendiğiniz araçları iyi araştırın, ruhsattaki adresi kontrol edin.
  • battal gemalmaz  (25.06.19 08:53:31 ~ 08:55:28)
33 plaka, 31 plaka... gorunce kac.

  • alperz  (25.06.19 09:02:35)
doğu'da sınır bölgeleri diyeyim. geçen ağrıda bulduğumuz araç sahibi kaçakçı çıkmıştı :d

  • sadakatsiz  (25.06.19 09:04:49)
antep-konya-urfa

  • dieselsingle2  (25.06.19 10:41:49)