trafik ihlallerinin ihbarı nasıl oluyor?

arayıp şu plaka şunu yaptı deyince bi kıymeti oluyor mu ya da böyle bir ihbar zaten ispatlanamayacağı için mümkün değil mi? bugün abartmıyorum 15-20 saniye içinde daracık kaldırımda 4-5 tane motor geldi karşımdan. ben bunlar için bişey yapamıyor muyum?

ben hep 155'i ararım ama bir halta yaramıyor. işlem yapılabilmesi için karakola gidip bizzat, isimle şikayetçi olmak gerekiyormuş; saçmalığa bak. sanki trafik ihlalleri toplumsal bir sorun değilmiş gibi.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (24.06.19 22:43:52)
Ben de 155' arayip yaptığım şikaytlerde bir sonuç alamamistim sari cizgilere park eden araçlar icin. Aramamdan sonra hâlâ park ediyorlardi.

  • Amaranta ursula  (24.06.19 22:48:13)
video veya fotograf cekip emniyetin internet sitesindeki ihbar kismindan sikayet ediyorum. bu sekilde yapilan sikayetleri mutlaka inceliyorlar. hatta son durumu da mail atiyorlar.

ozellikle arabaya cakar taktiran barzolari sikayet ediyorum. sisteme sikayeti kaydediyorlar ve ilk trafik kontrolune denk geldiklerinde sistemde sikayet cikiyor ve arabayi kontrol ediyorlar.

trafik mudurluklerine gonderilen bilgi mailine sizi de ekliyorlar.
  • a340  (25.06.19 08:15:51)
egm nin uygulaması var fotoğraf atıp ihbar etmelik ama işe yarıyor mu bilmiyourum.

  • dieselsingle2  (25.06.19 10:42:40)