[]

alkol hesap

cin'in 35liği 65 filan. Biralar 10 desek.. Günlük alkol tüketimi 2-3 bira olan biri cine geçse daha mı ekonomik olur?

Çok net bi cevabı yok sanırım çünkü alkol oranı aynı olsa da bünyedeki etkisi farklı olabilir meretlerin. Bilemedim o yüzden.
ne dersiniz?

 
Üşenmedim hesap yaptım. Yaklaşık %5 alkol oranıyla tüketeceğiniz 35cl’lik %45 alkollük 65₺lik cin ile, %5 alkollü tanesi 10₺ olan 50lik biranın fiyat farkı yok gibi. Çok az.
Kısacası sevdiğinizi içebilirsiniz, ekonomik olarak fazla bir şey değiştirmeyecek çünkü

  • sydney  (24.06.19 21:30:45) 
mobil edit:

%5 alkol oranıyla 315cl cin tonik içebilirsiniz 65₺’ye

%5 alkol oranıyla 300cl bira içebilirsiniz 6 x 10₺’ye (6 tane 50lik olmak üzere)

Tabi keskin bir fark yok ortada.
  • sydney  (24.06.19 21:32:21) 
Bira alışıldık bir tat. Cinin %5 seyreltilmişi tat olarak seni tatmin etmeyecek ve kısa süre sonra alkol miktarını arttıracaksın. Dolayısıyla alkol miktarı olarak da bütçe olarak da hesabın şaşacak.


  • Mirket  (24.06.19 21:48:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.