clio vs megane

selamlar. arabalardan hiç anlamam. gelecek ay araç kiralamak istiyoruz da, clio veya megane kiralayacağım ama karar veremedim. aralarında sadece boyut farkı mı var? yoksa konfor farkı da oluyor mu çok?

Uzun yolda megane daha rahat ettirir.

  • cizgilerebasancocuk  (24.06.19 19:11:50)
Konfor farkı da olur yol tutuşu farkı da olur. Dizel megane kiralayabilirsiniz. Ama şehir içi ise clio da olabilir

  • intihar etsem de kendime gelsem  (24.06.19 19:12:32)
Tabii ki konfor farki var. Farkli segment araclar.

  • stavro  (24.06.19 19:14:58)
kamp yapacağız, istanbul'dan gelibolu'ya geçip oradan sahilden antalya'ya kadar. fiyat farkı çok fazla değil.

yakıt tüketimi çok fark eder mi peki?
  • hashus 1099  (24.06.19 19:15:35)
Yakıt tüketimi farkı olur dizelde dahi ama çok fazla fark olmaz. Aradaki fark konfor güvenlik açısından her türlü değer.
Clio b sınıfı
Megane c sınıfı

Arada ciddi fark var.
  • reanarchy  (24.06.19 19:24:27)
Biri B biri C. EDC şanzımanlı olanı alın, Clio daha küçüktür ama az yakar. Lakin iç malzemesi iyi değildir. 2018 ve 2019 üst modeller için söylüyorum.

  • leo1905  (24.06.19 21:16:33)
megane ve clio arasında konfor olarak pek bir fark yok. ikisine de 1 hafta arayla bindim ikisiyle de uzun yol yaptım. iki araç da yeni modeldi bu arada. konfor olarak da bence clio bir tık öndeydi megane çok basık geldi.

  • golgi aygıtı  (24.06.19 21:44:22)
:)

@golgi aygıtı

Bence sen modelleri karıştırdın abi. Bazı 60 bin olan araba 100 bin olan arabadan daha konforlu demişsin. Meganın iç hacmi Clio dan en az %30 daha büyük. Malzeme kalitesi farklı. Biri b sınıfı biri c sınıfı.
  • reanarchy  (24.06.19 21:53:09)
@reanarchy

yok hocam şirket arabası ikisini de kullanıyorum istediğim zaman. yamulmuyorsam ikisi de 2017 veya 2018 model. genelde megane denk geliyo ama ben cliocuyum megane çok basık geliyor bana. aynı zamanda da ağır. hatta sizin için torpidodaki belgesine baktırdım. Touch 1.5 dCi 90 bg clio. megane da 90 beygirdi diye hatırlıyorum araba dışarda olduğu için bakamadılar belgesine. clio 124 bin liraymış megane da 150 lira galiba. bana kalırsa ikisi de çöp araba da clio'yla gittiğim 400 km'de megane ile yaptığım 250 km'den daha rahattım.
  • golgi aygıtı  (26.06.19 21:36:29)