Bu oy veren 4 milyon akp linin gözü ne zaman açılır ?

ne kadar acı ki akp liler şu an halkın zararına planlar yapmakla meşgüller şunu yaptık bunu yaptık diye halkın ağzına halkın vergileriyle yaptıkları şeyleri lütufmuş gibi gösterip
bir parmak bal çaldılar öteki taraftan kendileri kepçe kepçe hiç bir işe yaramayan tarikat şehlerine onları iktidarda tutmaları için para aktardılar şu an çoğunluk milletvekilleri akp'de olduğu için ve tek adam rejiminden güç aldıklarından imamoğlunun yapmak istediği herşeyi engellemenin yollarını ve planlarını yapıyorlar
halka hiç bir hizmet gitmesin istiyorlar halk sürünsün istiyorlar
bu milletvekili üstünlüğü sayesinde milletin faydasına yararına hertürlü işe yokuş yapacaklar, önleyecek itiraz edecekler
tarikatlara şeyhlere para akıtılmasına devam ettrilmeye çalışacaklar cennette yanmayan kefen satan ahmet mahmut ünlü gibi şarlatanların
çıkıp siyasi fetva veriyorum diyerek konuşması buna en büyük kanıttır yine tabiki yandaşlara ihalelerin verilmesine devam ettirilmeye çalışacaklar
belediye başkanı görev süresince tekrar oy toplayıp kendi saltanatlarını kurmak için
vergileri tarikat şehlerine dağıtıp ihaleleri yandaşlarına verip kendi ailesindekileri yüksek makama getirerek sebepsiz zenginleşmek için
imamoğlunu kötü gösterecekler belediye başkanlığını yapamadı gösterecekler bu sayede oy toplamaya çalışacaklardır

halkın zarar görmesi hiç bir hizmetin yerine ulaşmaması için ellerinden geleni ardına koymayacaklar bu arada kendi dönemlerinde
yapılan ihaleleri ve usulsüzlükleride gizlemek için ellerinden geleni ardına koymayacaklardır

hazine boşaldı ekonomik kötü cumhurbaşkanı sarayına yapılan harcamalar israflar gözardı ediliyor halka duyulan kibir ve nefret yüzünden
halkı ayrıştırarak kavga ortamı oluşturuluyor ki ayakkabı kutuları unutulsun fatöyle yakınlaşmalar unutulsun ihaleleri yandaşlar alsın
devlet kurumları fabrikalar satılsın istihdam oluşturulmasın işsizlik artsin halk kendi derdiyle uğraşsın bizi farketmesin istiyorlar
hiç bir şey üretilmesin halk açlığa ve sefalete sürüklensin halk bu haldeyken bizde rahatça ve huzur içinde yaşayalım bu arada
ne islamiyete ne türkiyeye hiç bir faydası olmayan tarikatlar suriyeliler doğru düzgün yatırım bile yapmayan katarlılarda
rahata kavuşsun istiyorlar

işte şu an akpnin en büyük planı budur bu ülkenin artik uyanması gerekir vatandaşın aptalca akp holiganlığını bırakip gerçekleri bir
an önce görmesi için ne yapılması lazim ?

Türkiyedeki siyasi konjuktörde böyle bir uyanış falan yaşanmaz. Akp ve siyasil islamcı kesim tamamen senin üstte yazdıklarını planlıyorlar. Ama seçmenin ayırarak konuşmak lazım. Akp sadece islamcı veya milli görüş çizgisi oy atmıyor. chpyi sevmeyen, küskün ülkücüler, kötünün iyisi olarak düşünen şehirli muhafazakarlar da oy veriyor. senin dediğin uyanışı halkta sağlamak halkın gözünü açması için toplumda çok büyük yıkımlar olması lazım. yani avrupanın yaşadığı ortaçağ gibi 1. 2. dünya savaşı tarzı yıkımlar olmalı.

bu saaten sonra bu ülke de hiç bir şey değişmez.
  • mikahakkinen  (24.06.19 15:04:41 ~ 15:08:07)
ekonomik olarak kötüye gidiş devam ederse kademeli olarak açılır bi yere kadar. üstteki arkadaşın dediği gibi çok farklı kesimlerden oy alıyorlar farklı gerekçelerle. her seçmeni aynı prototipe sokmaya çalışmak halkı tanımamak oluyor. fanatik diyebileceğimiz en fazla %20 falandır, kalanı türlü sebeplerle oy veriyor. büyük şehirleri kaybederek yara aldılar. %40 oranına düşmüşlerdi 2015te o oyla şu sistemde iktidar değişir.

chp eline geçen fırsatı iyi kullanamazsa hiçbir şey değişmez. yerel yönetimde kendini kanıtlayan bu ülkede iktidara yürür, ak parti bu şekilde yürüdü. eline geçen fırsatı 2002'de sonrasında 2004te iyi değerlendirdiler. chp de bu şansı çok iyi çalıştığı için bu fırsatı elde etmedi. ak partinin kutuplaştırıcı politikalarının sıkışması, ittifak vb. bu günlere getirdi. çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor, kazanılmış bir şey yok ortada, iyi bir fırsat var sadece kendini kanıtlamak için. iyi çalışmalı bu belediyeler. engellediler vb. geçin bunları, iş yapmak isteyen yapar bir türlü. istanbul belediyesi büyük bir bütçe çok geliri var. ve de gerçekten önceki yönetim verimli bir yönetim değildi - israf vb. ne derseniz. büyük yatırım gerektirmeyen ve de yapılabilecek çok şeyler var, ilk önce vaadler.

umarım şans iyi değerlendirip, istanbul ve tüm türkiye için iyi şeyler olur.
  • kveldulv  (24.06.19 16:47:58)
O 4 milyon bence 1950-1965 arası nesil. O kişilerin gözünü açamazsın.

  • komando kani var bende  (24.06.19 17:15:30)