Saç uçlarının kıvrılması

Merhaba romalılar,

Saçları omuzda kestirince tüm saç dümdüz olmasına rağmen uçları dışa doğru kıvrılıyor. Bu görüntüden nefret ediyorum. Bunun nedeni saçın cinsi mi kesim tekniği mi? Her saçı bu boyda olanda bu sorun yok çünkü. Anlamadım gitti nedenini. Düzleştirsem de fön de çekilse 15 dk sonra kıvrılıyor yine uçlar dışa doğru. Nedenini ve çözümünü bilen var mı?

Ben saçın cinsi diyorum. Aynı sorun bende de var. Bir ara saçım brezilya fönlüydü, ne güzel bu sorundan kurtulmuştum. 6 ay sonrasında o saç yine kıvrılıyor, pfff!

  • SiyamkedisiZorro  (24.06.19 13:33:32)
Saçın uzunluğu. O kıvrılmayı istemiyorsanız saçlarınızı omzunuza değmeyecek boyda sürekli kestirmeniz lazım, uzadığı an kıvrılmaya başlıyor.

  • bir nick var benden iceri  (24.06.19 14:10:57)
Aynısı bende de vardı. Ben her ikisi de etkili diyorum. Yeni bir kuaför bulup memnun olmadığım saçlarımı ona kestirdim. Şimdi öyle bir sıkıntım yok. Hem saçlarımı biraz daha kısalttı hem de aralara katlar filan bir şeyler yaptı, bayağı uzun bir süre kesti biçti.

  • inawen  (24.06.19 14:18:25)
Benim de başıma gelmişti, sonra ikinci bir kuaföre tekrar kestirip durumu toparlattım. İlk kuaför cetvelle çizmiş gibi dümdüz kesmişti, saçlarım ondan kıvrılmış. İkincisi böyle daha atraksiyonlu, katlı kesince düzeldi.

  • wish i could find a way to disappear  (25.06.19 02:11:11)