[]

Araba tamir işleri tüyoları

Yüzeysel olarak da olsa hiçbir şey bilmiyorum. Stepneyi değiştiririm o kadar. Geçenlerde tesadüfen okudum, araba hararet yaparsa kaloriferi ful aç en müsait yerde dur diyordu. Bunun gibi tüyo var mı bildiğiniz?

Üç yıllık şoförüm, aracımı sıfır almıştım o yüzden sorun yaşamadım yolda hiç. Fakat gittikçe eskiyor araba, sorun yaşarsam birini aramaktan başka bir şey yapamam şu an için. Aracım benzin + LPG. Ona göre tavsiyeler değişebilir belki. Teşekkürler


 
üç yıllık araba sorun çıkarmaz en az 6-7 yaşından sonra başlar.
en iyi tüyo arabanın sorunlarını öğrenmen ve ona göre proaktif olman olacaktır.
bir de iyi bir tamirci usta ile kanka olmaya bak. yolda kaldığında falan yardımcı olur. tamirci çekici tanır uygun fiyata aracı tamirhaneye getirir. araban da tamir olur.
zaten arabanın bakımını aksatmazsan öyle durup dururken arıza vermesi zor olur. mutlaka önceden bir haberdar eder. benim bir araçla vites sıkıntısı yaşıyordum mesela bir oldu iki oldu en sonunda yolda kaldım. bir saat bekledim düzeldi ama sonra gidip ustasını buldum yaptırdım. biraz sezmek gerekiyor aracı da dinlemek, bazen de ışıkları okumak :)
  • ozdek  (22.06.19 23:21:18) 
Araci o anki suruste cok sikistirarak kullandiysaniz bir sure benzinde kullanin arabayi. Benzin yakit pompasi dahil cok yeri ideal isiya ulaştırır. Lpg cayir cayir yakiyor.

Bu arada kaloriferi sicak modda acacaksiniz.

Araba manuelse vurdurmayi ogrenin. Bir kere deneyin, öğrendiğinizden emimln olun.

Aracta lpg var. Kac kmden beri kullanılıyor bilmiyorum ama yag eksiltecektir zamanla. Duzenli olarak yagini suyunu kontrol edin.

Merak ettiğiniz bir sey varsa onu yazin oma cevap vereyim aklıma bir sey gelmedi boyle.
  • deveyi diken adamin ta kendisi  (22.06.19 23:36:46) 
Araç 50 binde. 30 binde LPG takıldı. Otomatik bu arada araç.

Bakımları aksatmadım hiç. Acil müdahale gerektiren durumlardan anlasam yeter aslında. Arıza esnasında arabayı park edene kadar işime yarasın. Aklınıza ne gelirse artık. Gelmiyorsa da ben aklıma geldikçe daha özel sorarım
  • mezarkabul  (23.06.19 08:52:20) 
marka model söylersen kronik arızası var mı söyleriz. yılda bir lpgye baktır. her 20 binde lpg filtresi değişir. 50 binde lastik değişir. 50 60 bin arası ağır uzun bakımı olur. otomatikse şanzıman yağı değişim kmleri vardır.


  • mikahakkinen  (23.06.19 11:28:42) 
Çamura saplandığında nasıl çıkacağını bilirsen rahat edersin. Tek yöntem değil de daha fazla yöntemi öğren. Ben paspas ile çıkamadım. Tahta döşedim attı hepsini. En son kaldırıp boşluğa mıcır doldurdum.

Arabana zift sıçrarsa margarin sürerek temizleyebilirsin. Yalnız güneş ışığında beklet lekeyi.

Don olacağı söylendiği zaman silecekleri kaldır. Kaldırmazsan cama yapışır ve kullanamazsın.

Lastik tamir kiti bulunsun arabada. Lastik yarılırsa belki bir şey yapamaz ama onun dışında iş göreceği aşikâr.

Bir de uzun süre bir yerde motor çalışır halde beklerken aracı uzun süre D konumunda tutmayın. Mesela kırmızı ışıkta uzun süre beklerken N konumuna alın diyorlardı.

Ben cam temizleyici denilen pahalı ürünlere para vermiyorum. Eğer elma sirkesinin kokusu rahatsız etmezse silecek suyuna onu dök. Bir de kireç olmasın diye ya hazır su kullan ya da klimalardan, kombilerden çıkan yoguşma suyunu da kullanabilirsin kireç sorununa karşı.

Yukarıda arabayı vurdurmayı öğren denilmiş. Otomatik vites için tavsiye edilmesede öğrenin. Ayrıca akü takviyesi yapmayı da öğrenin. Kış gelince lazım olacak çünkü.
  • ceyhan prensi adana  (23.06.19 20:36:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.