İş buyuran insanlar - para çektirme mevzusu

Diyelim ki biri var iş yerinde, size diyor ki: "senin hesaba x TL göndersem bana atm'den para çeker misin? Kartım yanımda yok" (atm yakın bu arada)
Siz de tamam diyorsunuz, çekiyorsunuz. 1-2 hafta sonra yine "sana şu kadar göndersem bana para çeksen olur mu? Kartım kayıp, iptal ettirdim. Çıkarttırmadım."

Öğreniyorsunuz ki aylardır kartı yok (bilerek çıkarttırmıyor) ve bunun devamı gelecek. Çünkü daha önce hep başkasına çektiriyormuș. Sonraki aşamalarda tavrınız ne olur?

a) çekerim ya ne olacak?
b) ofis boy muyum?

  • dafuq  (22.06.19 20:32:25)
çekiver eline mi yapışır

  • vladimirdökümov  (22.06.19 20:33:39)
valla hesabimi esim/anam/sevgilim kontrol ediyor abi elimde olsa ceker veririm, canimsin cigerimsin kardesim :)))

  • black fridayde bos kutuya talim eden adam  (22.06.19 20:34:49)
1, 2 kere olur insanlık hali dersin ama sürekli olmaz. aynen söyle

  • Ley  (22.06.19 20:38:11)
Bi yalan bulur atlatirdim ben olsam. Yani bunu devamlı yapmam için çok samimi olduğum, çok sevdiğim biri olmalı.

  • elorelia  (22.06.19 20:41:35)
Şakayla karışık bi zahmet kartını çıkarsan artık? Der, güler ve sonra gerçekten çekemem kaç oldu derim.
Bir yaştan sonra bam bam söylüyor insan zaten.

  • somethinginthewayshemoves  (22.06.19 20:48:16)
Telefondan qr ile çekmeyi öğretin.

  • ykyt  (22.06.19 20:49:02)
bu iş kitlemelerin sonu yok. yarın bir bakmışsın market alışverişini yapıyorsun. az ye de uşak tut kendine de geç.

  • Moks  (22.06.19 20:50:21 ~ 21:10:20)
Benim kartım da kayıp dersin bir süre.

  • [GODDARD]  (22.06.19 20:58:02)
Telefonla qr iyi fikirmiş fakat onu da yapmaz. İtiraf etmese de benim tahminim atm'nin tuşlarına ve paraya dokunmak istememesi. Çünkü aşırı derecede hijyen takıntısı var. Dediğiniz gibi sadece bu olay değil, başka talepleri de oluyor. Birkaçını savușturdum, bazılarında da boşluğuma geldi bahane bulamadım o an. Acaba ben mi kötü düşünüyorum diye sormak istedim.

  • cevizli incir  (22.06.19 21:06:36)
B.
Edemiyorum kartinı çıkar uşağin mi var derdim ben.

  • Amaranta ursula  (22.06.19 21:42:11)
bir iki kez olur da adet haline getirdiyse laf sokardim,

bu arada artik kart olmadan da para cekiliyor, mobil banka ve qr kod ile cok pratik, bunu oner
  • exlibris  (22.06.19 21:52:37)
Sg derim ya 2'den fazla yapmam. Suistimale girer dahası.

  • anarsika  (22.06.19 23:36:05)