Yurtdışında bir üniversitede yaz okulu

Merhaba, bu konuda bilgisi olan birini arıyorum. Almanya’da bir Üniversitenin bir konuyla alakalı yaz okuluna başvurmuştum. Başvurum kabul edilmiş. Kurs da tez yazmak istediğim konuyla alakalı bir konu olduğu için baya heyecanlandım. Kurs ücreti muadillerine kıyasla ucuz olsa da gidiş dönüş uçak masrafıyla beraber biraz külfet oluyor. Açıkçası değmeyecek bir eğitim için bu parayı gözden çıkarmak istemiyorum. Bu sebeple daha önceden almanya’da ya da başka bir ülkede bir üniversitede yaz okuluna katılan ve faydasını gören var mı diye sormak istedim. Bunun akademisyenlik düşünen birine ne gibi artı ve eksileri olabilir, sizin deneyimleriniz nasıldı yazarsanız çok sevinirim

Bu yaz okullari parasini vereni aldigi icin neredeyse hic onemi yok.

Hatta hatvard, lse, stanford icin bile neredeyse aynisi gecerli, sirf cv de ismi oluyor. Ayni zamanda ailenizin zengin oldugunu gosteriyor pahali olanlar.
  • black fridayde bos kutuya talim eden adam  (22.06.19 17:27:27)
Konuyu soylerseniz belki kursu bilen cikar, daha iyi cevap alabilirsiniz. Ama tez konunuzla alakaliysa ve durumunuz uygunsa iyi olur diye dusunuyorum. Para kazanmak icin yapilanlar anlasiliyor zaten cogu zaman. Benim katildigim kurslarda deneyimlerim hep olumlu oldu genelde. Bir de bu tarz kurslarin yolculuk ve kalacak yer icin yardimlari oluyor ogrencilere, bu secenegi arastirabilirsiniz.

  • evrim halkasi  (22.06.19 20:37:08)
@evrim halkası
kalacak yer ve yemeği üniversite karşılayacak o açıdan çok avantajlı diğer üniversitelerin yaz okullarına göre. ancak yolculuk giderleri kişiye ait ve eğitime bir katılma ücreti var elbette. eğitimin konusu avrupa insan hakları sistemi. kamu hukuku master'ı yapıyorum şu an ve teze katkısı olabilecek bir konu. her sene yapılan bir eğitim ve birden çok üniversitenin iştirakiyle yapılıyor. birçok akademisyenle iletişime geçme fırsatı yaratabilir diye düşündüm açıkçası, ileriki dönemlerde avrupada master yapmayı istediğim için

  • radio raheem  (22.06.19 20:41:00 ~ 20:41:08)
yüksek lisans mı? tübitakın bursu vardı bir ara kongreye falan katılanlara. ama hatırlamıyorum.
konuştuğun hocaya bir sorsana belki katılım ücretinden muaf tutarlar.

danışman hocam kongrelere, başvuru ücretini verecek param yok diye mail atardı.
  • Ley  (22.06.19 20:51:32)