kasko firmalarındaki uçuk fiyat farkları neden?

aynı özellikleri, hatta daha fazlasını sunan x firması, y firmasından 1000tl daha ucuza kasko satıyor.

nasıl?

konuyu bilen biri aydınlatabilir mi?

maddi durum fecaate yakın olduğundan x firmasından yaptırdım kaskoyu ama hiç güvenemiyorum. dediğim gibi, geçen sene yaptırdığım y firmasının poliçesinden daha kapsamlı ama 1000tl daha ucuz yeni poliçem. aklım almıyor, nasıl oluyor?

bu arada ekşi'de, y firmasını x firmasından daha çok gömmüşler. 1000tl daha fazla alıyor ama öyle süper hizmet veren bir firma da değil. anlayamıyorum. anlatabilecek olan var mı?

İçeriği baya farklı olabiliyor. Mesela lüks sınıf araçlarda özellikle yetkili servis kapsamını çıkarınca, kaza olduğunda arabayı sanayideki anlaşmalı ustaya götürüyorsun, fiyat yarı yarıya falan değişebiliyor. Ya da mesela doluyu kapsamdan çıkarıyorlar. İkame araç vermiyorlar ya da düşük sınıf veriyorlar. Vs vs.

  • roket adam  (22.06.19 13:38:44)
@roket adam +1
aciklamis zaten.

hasar durumunda bazi firma orjinal parca taktirir bazisi yan sanayi.
fark tamamen police icerigi kaynaklidir. bir de kullanici yasi, aracin motor hacmi ve modeli ve dahi sinifi, ehliyetin alindigi tarih, arac kapali garajdami duracak vs diger etkenlerdir.

tekerine tas degmesin.
saglicakla
  • portakal agacindaki vitamin  (22.06.19 14:31:19)