[]

The Rain(Dizi) Spoiler İçerir

Son zamanlarda dizilere baktığımda dizideki çocuk oyunculara gereksiz derecede önem veriliyor. Ben artık cidden bıktım ergen izlemekten. İzleme o zaman diyeceksiniz ama dizi güzelse niye izlemeyeyim ya :)

Mesela bu dizide de(1.sezonu bitirdim şimdilik) Rasmus diye gerizekalı biri başrolde. Hayır arkadaş niye ergen koyuyorlar ki dizinin başrolüne niye yav? Çocuğun gözü önünde annesi öldü, 1 gün sonra güle oynaya dans ediyordu ama birkaç gündür tanıdığı kadın öldü ve hemen ''Ölmek istiyorum, yaşamak istemiyorum'' deyip garip garip hareketler yapmaya başladı. Yok ne bileyim işte o tesiste kadını ısırdı filan.. Kadını ısırmak ne ya :D

Aynı şekilde zamanında ve hala da sürüyor The Walking Dead'te de aynı şey var(-dı) Daha çok dizi sayabilirim böyle. İnsanlar bu tarz karakterler mi istiyor yoksa ben mi gereksiz derecede irrite oluyorum bilemedim.

 
The rain guzel bir dizi olabilecekken sacmalayanlardan. Ergen derken bence Rasmus yakisikli bi arkadasimiz, belki de o yuzden basroldedir.


  • nax  (21.06.19 17:41:04) 
Neden başrolde olduğunu bilemem artık ama dediğiniz gibi klasik olarak yakışıklı çocuk koyalım ekrana diye düşünmüşler de olabilir.

Benim demek istediğim biraz farklıydı. Çocuk karakterlere garip bir şekilde 'ergenlik' aşılanıyor ve senaryoyu güzel yazmamışlarsa bu çok göze batıyor ve izleyeni sinir ediyor.
  • bitchesaintshit  (21.06.19 23:36:40) 
Bunun sebebi (bence) the rain gibi dizilerin izleyici yas araliginin genellikle ergenlik donemi cocuklari olmasi. Boylece dizi liseliler arasinda tutmus/populerlesmis oluyor ve izlenme orani artiyor diye dusunuyorum. Tipki boyband ve boygirllerin de yine bu yas araliginda populer olmasi gibi.


  • nax  (22.06.19 12:26:41) 
@nax

Hiç sanmıyorum The Rain'in izleyici kitlesinin ergenlik döneminde olduğunu. Konusu zaten ilgi çekici olan bir dizinin reytinge ihtiyacı yok. İzleyiciyi bir yerden yakalayınca ve senaryoyu da aşırı derecede bozmadıkları sürece gittiği yere kadar gider(bir dizinin gereğinden fazla uzamaması gerek)
  • bitchesaintshit  (27.06.19 20:19:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.