almanya seyahati

düsseldorfa inip oradan güneye doğru gezmek istiyoruz. toplu taşıma kullanılacak. 5 günümüz var.

nasıl bir rota izleyelim?

düsseldorf-köln-frankfurt-heidelberg-stuttgart şeklinde düşündüm.

düsseldorf - köln - frankfurtu bağlayan hızlı tren hattı var. biletleri bi kaç ay önceden alırsanız acayip uygun oluyor. düsseldorf köln arası gemi de vardı sanki

açıkçası kölnde 2 günden fazla ne yapılabilir bilemiyorum, müzesi katedrali barlar sokağı falan derken şehir bitiyor ufaktan. benim için en güzel tecrübe kolumba müzesiydi.
  • sameidiot  (21.06.19 10:31:34)
Yerinizde olsam Köln ve Düsseldorf’da hiç vakit geçirmezdim ya da Ludwig Müzesi, Dom ve Köln altstadti bir günde bitirip hemen güneye yönelirdim. İlgi alanlarınızı yazarsınız daha çok yardımcı olabilen çıkacaktır.

Ama amaç güzel şehirler görmek, sokaklarda keyifli vakit geçirmek, güzel yiyip içmek ise hemen ilk trenle güneye geçerdim. Düsseldorf ve Köln’de yaşadım, güneyde de yaşadım. Frankfurt hattından aşağısı candır.

Heidelberg-Konstanz-Münih. Buralara kesin giderdim.
  • buf-e kür  (21.06.19 15:48:31)
düsseldorf yarım günlük bir yer, köln için de bir gün yeterli. heidelberg sonrası strasbourg ya da bodensee olabilir. stuttgart'ta gezilecek bir şey yok, boşuna orda vakit kaybetmeyin derim. dbnin eyalet biletlerine bakın. flixbus da yaygın.

  • asteriks  (21.06.19 16:40:18)
Düsseldorf Köln 1 günde gezip güneye doğru inerdim. Heidelberg ve Fransa Alsace bölgesine geçip Strasbourg Colmar devam ederdim. Ek olarak Freiburg da harika şehir.

  • but that was just a dream  (21.06.19 17:22:34)